Hat-trick Tonija Štefnera u 'sedmici' Vatrogasca kod Posavca

03.04.2023. / Damir Žbulj

Vatrogasac iz Kobilića nije imao milosti kod Posavca, u posljednjem dvoboju 16. kola 1. ŽNL Istok. Razlika u kvaliteti je jednostavno prevelika, a gostima je ovaj put i baš sve ulazilo u mrežu...

Krenulo je već u petoj minuti pogotkom Tonija Štefnera, dok je pet minuta kasnije Ivan Kontić, kapetan ekipe iz Kobilića, nagovijestio u kojem će smjeru otići ovaj dvoboj. Štefner je na isteku prvih pola sata ponovno precizan, a sve je praktički bilo gotovo kad je Antonio Ivkić u 57. minuti zabio i četvrti gol Vatrogasca.

Pogodak Tomislava Jakovljevića pola sata prije kraja pokazao se kao počasni, jer je u 71. minuti posebno raspoloženi i inspirirani Štefner kompletirao hat-trick, a ubrzo se u listu strijelaca upisao i Josip Grilec. Konačnih 1:7 postavio je Damir Matković u završnici utakmice.

NK POSAVEC: Mario Kučan, Tomislav Jakovljević, Alen Breščaković, Matija Breščaković, Martin Žugaj, Karlo Dominik Lihtar (Leon Vrhovski 73'), Dejan Joveš, Ivan Vranek (Igor Bencek 63'), Josip Breščaković, Fran Klarić (Denis Kučan 25'), Domagoj Desput.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Stjepan Bedjić, Selver Muhić (Dominik Patljak 23'), Ivan Kontić, Damir Matković, Matija Šimek, Robert Petravić, Marko Paradžik (Vjekoslav Čavar 70'), Antonio Ivkić, Josip Grilec (Darko Strahinec 76'), Ivan Antunović (Josip Vuksan 70'), Toni Štefner (Matija Klarić 78').

-->>> Turopolje na Leštantu uvjerljivo protiv Dinama, Buna 'pala' kod vodećeg Kloštra

Vatrogasci su na odličnoj trećoj poziciji ljestvice s 29 bodova, tri manje od Rakovca i sedam iza vodećeg Kloštra. Buna također ima 29 bodova, Turopolje tri manje, dok Posavec sa 16 i Dinamo iz Novog Čiča sa 14 osvojenih bodova i ne mogu biti previše zadovoljni dosadašnjom sezonom.

U idućem kolu, u subotu od 16.30 sati, Posavec ide u goste lideru, Buna u Gradićima igra derbi s Rakovcem, a Turopolje mora kod Gaja. Veliki lokalni derbi Dinama i Vatrogasca u Novom Čiču na rasporedu je na Uskrsni ponedjeljak od 16.30 sati.