Bez pobjednika u derbiju Mladosti i Turopoljca u Obrezini, Lomnica u nastavku opravdala ulogu favorita u Pokupskom

17.04.2023. / Damir Žbulj

Puno se očekivalo od derbija Mladosti i Turopoljca u Obrezini, ali na kraju je dvoboj 22. kola Jedinstvene županijske nogometne lige završio bez pobjednika, ali i postignutih golova.

Bio je to zanimljiv susret, s dosta prilika na obje strane, međutim, mreže se nisu tresle i podjela bodova možda je i najrealniji ishod.

Zasluge za 'nepopularnih' 0:0 svakako idu i vratarima, Stjepanu Sučiću i Mariju Zagorcu

NK MLADOST OBREZINA: Stjepan Sučić, Stjepan Martinić, Leon Jurišić, Marijo Tadić, Adis Smajić (Šimun Matić 67'), Domagoj Bedeković (Alan Pejak 46'), Mrko
Ivančić, Luka Borković, Luka Bubalo, Mario Kos, Alen Crepulja. Trener: Romano Župetić.

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Dino Hadžiabdić, Franko Perić, Ivan Hren, David Gogić, Mario Matasić, Matija Čaić, Ivan Hercigonja (Filip Carev 75'),
Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić. Trener: Stiven Žitnik.

Drugoplasirana Lomnica je opravdala ulogu favorita kod Kupa u Pokupskom. Iako, na poluvremenu je rezultat bio izjednačen...

Zahvaljujući igraču Kupe Ivici Petkoviću, koji je sredinom prvog dijela pospremio loptu u vlastitu mrežu da bi se u neposredno prije odlaska na predah iskupio i zabio za 1:1. Domaći su bod držali u rukama do pola sata prije kraja, kad je Hrvoje Skupnjak vratio prednost Lomnici, a slavlje su potvrdili Filip Gršić i Josip Grdenić, za konačnih 1:4.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Leon Klasnić (Davor Belečić 83'), Ivan Šestak, Ivica Petković, Tihomir Sečenj, Robert Bašić (Valentin Jankeš 80'), Benjamin Pirša (Ivan Belečić 57'), Ivan Klasnić (Gabrijel Zlodi 83'), Josip Brajković, Matija Brajković. Trener: Josip Kraljević.

NK LOMNICA: Tomo Grdenić, Hrvoje Skupnjak (Leon Garvanović 70'), Filip Gršić, Josip Grdenić, Kristian Arbanas (Stjepan Deverić 84'), Leonardo Mostarlić, Josip Delić, Petar Gudelj, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija, Teo Beg (Antonio Homsi 87'). Trener: Štef Deverić.

U idućem kolu Lomnica dočekuje Rakov Potok, a Kupa mora u Jastrebarsko kod Jaske Vinogradar, lidera na ljestvici. Meštrica igra doma protiv Klasa, Polet dočekuje Dinamo iz Jakovlja, dok obrezinska Mladost gostuje kod Sloge u Križu, a Turopoljac u Zdencima Brdovečkim kod Vatrogasca.

-->>> Klas do pobjede nad Poletom iz penala u sudačkoj nadoknadi, Meštrica opet 'popila' sedam komada

Kučani su proteklog tjedna odigrali i ranije odgođeni dvoboj osmine finala Kupa NSVG te su sa 7:2 deklasirali Posavec. Filip Saraf zabio je hat-trick, a po jednom su precizni bili Mlinarić, Horvat, Hercigonja i Karnas. Oba pogotka za goste zabio je Ivan Vranek, desetak minuta prije kraja.

U trećem kolu Kupa NSVG Turopoljac gostuje kod Mraclina, Lukavec je domaćin Vatrogascu iz Kobilića, a Jelačić igra protiv Gradića. Slobodan je Kurilovec, koji se u natjecanje uključuje u polufinalu.