Buna preko Turopolja do prvih bodova, Matanović i Novak ušli s klupe i 'okrenuli' Meštricu, Posavec nadigrao Jelačić

09.11.2021. / Damir Žbulj

Napokon. Nogometaši Bune stigli su u 11. kolu 1. ŽNL Istok do svoje prve pobjede, do svojih prvih ovosezonskih bodova, a trebali su dočekati dolazak Turopolja na njihov travnjak.

Sve je bilo odlučeno već u trećoj minuti i tko nije stigao na vrijeme na utakmicu propustio je ono najvažnije. Pobjednički pogodak postigao je Robert Huđber, a tih 1:0 ostalo je sve do kraja ovog borbenog dvoboja. Gosti su posljednjih 15-ak minuta igrali bez isključenog Ivana Kosa i to je svakako Buni olakšalo posao u završnici.

Turopolje je ovim porazom izgubilo korak za liderima, ali je i dalje na sjajnih 20 osvojenih bodova, tri manje od Vatrogasca i šest od vodeće Meštrice.

Upravo su Vatrogasac i Meštrica odigrala sjajan derbi u kojem je ekipa iz Kobilića na kraju stigla do velikog slavlja.

Nakon što se u prvom poluvremenu mreže nisu tresle, u nastavku je palo pet komada. Društvo iz Gornje Lomnice je dva puta bilo u prednosti, golovima Krešimira Košutića i Bruna Augustića, ali je Vatrogasac preko fantastičnog Ivana Matanovića oba puta dolazio do izjednačenja. Svoj drugi gol zabio je sedam minuta prije kraja susreta, a za konačnih 3:2 poentirao je Marko Novak u 87. minuti susreta.

Obojica su bili 'džokeri s klupe' te su se pokazali kao ključne figure ovog dramatičnog preokreta. Meštrica je možda bila kvalitetnija, ali još se jednom pokazalo kako se u Kobiliću teško dolazi do bodova.

Odličan posao napravio je i Posavec, koji je s 4:1 nadigrao Jelačić iz Banova pokraj Vrbovca.

Već je do poluvremena domaćin imao tri pogotka prednosti, zahvaljujući brzinskim golovima Krajinovića i Vraneka u otvaranju utakmice te Lucina u 21. minuti.

Pola sata prije kraja Antonio Krajinović je siguran s bijele točke, a gosti iz penala u završnici tek zabijaju počasni zgoditak. Saša Uremović je bio realizator.

Četvrti ovosezonski upisao je Dinamo Hidrel, u Novom Čiču slavila je Lonja 1:3.

Gosti su poveli u 17 minuti, ali je Martin Žugaj u 35. izjednačio rezultat. Mreže su mirovale sve do 67. minute, kad je Fabijančića ponovno svladao Maksimović, dok je konačni rezultat samo nekoliko minuta kasnije postavio Severec.

Još su dva kola do kraja jesenskog dijela sezone, Meštrica je i dalje na vrhu, a ima i dalje dva boda viška ispred Kloštra. Blizu je i Vatrogasac, koji se također nada kako bi mogao do titule 'jesenskog prvaka'.

U idućem kolu Meštrici, u subotu od 11 sati, u goste stiže Dinamo Hidrel, a Vatrogasac u nedjelju u podne ide u Vezišće na noge Milki Trnini.

Turopolje u subotu od 14 sati igra doma derbi s Kloštrom, Posavec ide u goste petoplasiranoj Dubravi, a Buna igra kod Lonje u Lonjici.