Lomnica nakon prekida i intervencije policije dobila utakmicu 'za zelenim stolom', Jelačić uzeo bodove kod Kupe

08.11.2021. / Damir Žbulj

U 13. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige Turopoljac je na gostovanju kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim odigrao bez pobjednika i postignutih golova pa je na vrhu ljestvice Naftaš Ivanić odmaknuo na tri boda prednosti...

Kartonirani Vjeko Lučić i Leon Jaki, ozlijeđeni Josip Mlinarić te Matija Čaić, koji je bio spriječen zbog osobnih obveza, nisu mogli pomoći Zelenima, ali i u oslabljenom sastavu ekipa Marka Pancirova imala je svoje šanse za pobjedu.

Dvoboj Lomnice i Dinama iz Jakovlja je prekinut kod 1:0 vodstva domaćih...

"Utakmica prekinuta u 40. minuti pri rezultatu 1:0 za domaćina, zbog verbalnih prijetnji upućenih prema glavnom sucu utakmice od strane gostujućeg igrača br. 44, jer se isti više nije osjećao sigurnim nastaviti s utakmicom. Na poziv sudačke trojke pozvana je i policija da se pobrine za njihovu sigurnost," navodi se u službenom priopćenju.

Matija Šipek je bio posebno 'nervozan', a susret je 'za zelenim stolom' registriran 3:0 za Lomnicu.

Nije odigrana utakmica Zrinskog i Mladosti iz Obrezine, odgođena je za 18. studenog.

Polet je u Rakovom Potoku odigrao pravu golijadu, palo je sedam pogodaka, ali su gosti iz Buševca na kraju ostali 'kratkih rukava', iako su do početne prednosti stigli u četvrtoj minuti preko Marija Stuparića.

Domaćin je do poluvremena u potpunosti okrenuo rezultat i poveo 3:1, ali je Ivica Sučić pola sata prije kraja smanjio zaostatak. No, Makarun u 75. minuti postiže, kako se kasnije pokazalo, odlučujući pogodak.

Stuparić je osam minuta prije kraja precizan s bijele točke, ali u završnici igrači Poleta nisu uspjeli dohvatiti barem bod.

Ban Jelačić je bio favorit na gostovanju kod Kupe u Gornjoj Lomnici i to je opravdao 1:3 slavljem. Nije bilo jednostavno kako se moglo očekivati, iako je momčad iz Vukovine golovima Josipa Miletića i Mirona Memića pola sata prije završetka imala sigurnih 0:2 na semaforu.

Međutim, desetak minuta kasnije Ivan Belečić, tek što je ušao u igru, smanjuje prednost gostiju i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. Tek je penal u 90. minuti, kojeg je sigurno izveo Miletić, u potpunosti prelomio ovaj susret.

Klas nije imao nikakve šanse kod Sloge u Križu, primio je čak devet komada, a počasni gol zabio je Dejan Inđić. Društvo iz Mičevca jedva se skupilo za utakmicu, prvo poluvrijeme odigrali su s desetoricom na travnjaku.

Još su dva kola do kraja jesenskog dijela sezone Jedinstvene županijske nogometne lige, Turopoljac u idućem nastupu u Kučama igra protiv Jaske Vinogradara, Lomnica dočekuje Vatrogasac u derbiju. Oba susreta na rasporedu su u nedjelju od 14 sati. U istom terminu Mladost u Obrezini dočekuje Rakov Potok, a Polet u Buševcu igra s vodećim Naftašem. Kupa ide u goste kod Strmca u Bedenicu, a Klas kod Dinama u Jakovlje.

Jedino se utakmica u Vukovini između Jelačića i Sloge iz Križa igra u subotu od 14 sati.