Srna: Gorica spada u TOP 5 hrvatskog rukometa, imaju odličnog trenera i iskusne igrače poput Laljeka, Cekovića i Bure

12.11.2021. / Damir Žbulj

U petak od 18 sati u Veliku Goricu stiže hrvatski rukometni prvak PPD Zagreb! Bit će to u Gradskoj dvorani pravi sportski spektakl, a bez obzira na to što su gosti veliki favoriti za osvajanje bodova, očekuje nas sigurno zanimljiva utakmica s pregršt sjajnih rukometnih poteza.

Goričani su trenutno na drugoj poziciji svoje skupine Paket24 Premijer lige, nakon pet pobjeda i tri poraza. Zagrebaši su, naravno, na vrhu s maksimalnim učinkom.

U prvom međusobnom ovosezonskom okršaju Plinari su slavili s 33:26, ali je ekipa Andrije Nikolića u prvom poluvremenu bila u potpunosti ravnopravan suparnik.

"Proveo sam u Gorici pola godine tako da ih dosta dobro poznajem. Smatram da spadaju u Top 5 hrvatskog rukometa. Predvođeni su odličnim trenerom Andrijom Nikolićem i iskusnim igračima poput Laljeka, Cekovića i Bure. Ove su im se sezone priključili i neki vrlo perspektivni mladi igrači tako da mogu reći da stvarno izgledaju odlično. Ono što trebamo napraviti je da budemo koncentrirani od prve minute. U prvoj utakmici s Goricom smo nešto slabije otvorili i mučili se kroz prvih 30 minuta, stoga ne želimo tako nešto ponoviti i u Velikoj Gorici. Kroz ovu utakmicu se pripremamo i za Brest i zato je važno i za samopouzdanje da budemo pravi od prve do posljednje minute," najavio je utakmicu lijevi vanjski PPD Zagreba Zvonimir Srna, koji je prije nekoliko dana debitirao za hrvatsku reprezentaciju, a dio svoje karijere proveo je i u HRK Gorica.

Trener gostiju Ivica Obrvan pohvalio je današnjeg suparnika: "Gorica je vrlo dobra ekipa koja je svoju kvalitetu pokazala kroz prvih osam kola i koja se zasluženo nalazi na drugom mjestu naše skupine. Očekuje nas borbeni i disciplinirani, tehnički jako dobro posložen skup igrača. Ovu utakmicu treba gledati i kroz to da pet dana kasnije gostujemo u bjeloruskom Brestu u sklopu Lige prvaka. Protiv Gorice ćemo najvjerojatnije nastupiti sa svim igračima koji su na raspolaganju, jer, nažalost, imamo nekoliko njih koji su se s priprema reprezentacije vratili ozlijeđeni, dok su neki ozlijeđeni od ranije, poput, recimo, Filipa Vistoropa. Zamisao je da se kroz ovaj tjedan pripremimo za Brest i ova utakmica nam se savršeno uklapa u taj plan. Očekujem maksimalan pristup i angažman svojih igrača i naravno pobjedu, jer razlika u kvaliteti je ipak u velikoj mjeri na našoj strani."