Turopoljac protutnjao kroz Rakov Potok, obrezinska Mladost slavila u Pokupskom, Jelačić golom Memića uzeo bod kod Dinama

06.03.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Turopoljca iz Kuča savršeno su krenuli u nastavak natjecanja u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi! Nakon serije slabijih rezultata u finišu jesenskog dijela sezone, Zeleni su na gostovanju kod Rakovog Potoka bio uvjerljiv te je na kraju momčad Gorana Jelavića slavila sa sigurnih 3:1.

Ključna je bila završnica prvog poluvremena, kad su Tomislav Horvat i Josip Mlinarić pogađali mrežu domaćina.

Odmah početkom nastavka precizan je i Ivan Šestok i utakmica je bila odlučena.

Tek u samoj završnici Slavko Golub s bijele točke smanjuje zaostatak i postavlja konačni rezultat.

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Stjepan Martinić (Dino Halilić 68'), David Gogić (Ivan Markulin 82'), Tomislav Šutalo (Mijo Jandriš 46'),Filip Dejanović, Matija Čaić, Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Stjepan Đuračić 82'), Adrian Perić (Dario Klasnić 82'), Ivan Šestok (Ivan Domić 82')

Kupa se nakon dugotrajnog izbivanja vratila na svoj travnjak u Pokupsko, ali nije uspjela iznenaditi Mladost iz Obrezine.

Domaći su 'nulu' čuvali prvo poluvrijeme, međutim, Leon Jaki je na otvaranju drugog poluvremena probio obranu Kupe.

Posao je zaključio Domagoj Bedeković, golovima u 68. i 81. minuti. Imali su Mladostaši i kazneni udarac, ali ga nisu iskoristili, za još uvjerljivije slavlje od ovih 0:3.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Marijan Petković (Leon Lukinić 75'), Leon Klasnić (Gabrijel Zlodi 75'), Ivan šestak, Mihael Vranešić, Jurica Ruklić, Benjamin Pirša (Ivan Klasnić 51'), Matija Brajković, Ivan Šandor, Josip Brajković, Dario Vranešić (Davor Belečić 61').

NK MLADOST OBREZINA: Stjepan Bedjić, Bruno Ivančić, Marijo Tadić, Ivan Hren, Marko Ivančić, Domagoj Matić (Martin Berek 82'), Gabriel Ćurić (Šimun Matić 88?9, Nikola Grdić, Marko Šorša (Leon Jurišić 88'), Adis Smajić, Leon Jaki (Domagoj Bedeković 60').

Ban Jelačić je kod Dinama u Jakovlju izvukao bod, nakon što se krajem prvog poluvremena našao u zaostatku. Miron Memić je u 54. minuti postavio na konačnih 1:1. U neizvjesnoj završnici malo je i zaiskrilo na travnjaku, isključen je i domaći igrač Markus zbog 'udaranja suparnika bez lopte u prsa', dok je crveni karton dobio i Ivan Marković, koji je s klupe Jelačića ušao na teren u pokušaju udaranja domaćeg nogometaša. Sve je na kraju završilo dobro...

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Petar Krasnić, Matija Sokić, Josip Mihanović, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić, Josip Matić, Miron Memić (Ivan Smok 75'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

U subotu je Klas u Mičevcu stigao do prve ovosezonske pobjede. Lomnica je slavila kod Zrinskog u Farkaševcu, dok je Polet remizirao kod Sloge u Križu.

-->>> U Mičevcu napokon zasjalo sunce, Polet ostao bez pobjedu u Križu, Lomnica trijumfalno otvorila 'proljeće' u JŽNL

U idućem kolu Lomnica dočekuje Rakov Potok, Turopoljac igra doma protiv Naftaša, Kupa gostuje kod Bregane, U Obrezinu kod Mladosti stiže Sloga iz Križa, U Buševcu kod Poleta gostuje Klas, a Jelačić mora u Bedenicu kod Strmca.