Vatrogasac u Kobiliću ispustio vodstvo i bodove protiv Gaja, Buna stradala u Vezišću, Posavec i Dinamo odigrali 'nulu'

17.04.2023. / Damir Žbulj

Posavec i Dinamo iz Novog Čiča odigrali su utakmicu bez postignutih golova, u dvoboju 18. kola 1. ŽNL Istok. Domaćin se postavio čvrsto, a u konačnici obje ekipe mogu biti zadovoljne osvojenim bodom.

U prvih 11 Posavca bili su Mario Kučan, Igor Bencek, Tomislav Jakovljević, Matija Breščaković, Martin Žugaj, Karlo Dominik Lihtar, Dejan Joveš, Ivan Vranek, Josip Breščaković, Leon Vrhovski i Domagoj Desput. Jakovljević je u 32. minuti zbog ozljede svoje mjesto u momčadi prepustio Mateju Toliću. U 75. minuti je umjesto njega ušao Andrija Ščrbak. Za Dinamo su odigrali Ivan Šimić, Mateo Jurišić, Filip Žarina, Matija Jeleč, Karlo Španiček, Leon Hasanović, Andrija Škrtić, Filip Musoli, Fabrizio Hrkovac, Leo Hladni i Marko Kadoić.

Vatrogasac se nadao bodovima protiv Gaja, ali gosti su u Kobiliću preokretom stigli do slavlja. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a nakon pet minuta igre u nastavku Josip Šošić pobrinuo se za vodstvo domaćina. Međutim, Patrik Pajur je 20-ak minuta prije kraja izjednačio, a Ivan Gašparec je u 84. minuti poentirao za konačnih 1:2.

Vatrogasci mogu žaliti što nisu bolje kapitalizirali bolju igru iz prvog dijela. U početnoj postavi bili su Stjepan Bedjić, Josip Šošić, Josip Vuksan, Mijo Jandriš, Ivan Kontić, Damir Matković, Robert Petravić, Matija Šimek, Josip Grilec, Ivan Antunović i Toni Štefner. Posljednjih 15-ak minuta dobili su Kirinić, Ivkić, Novak i Strahinec.

Buna neće po dobrome pamtiti gostovanje u Vezišću kod Milke Trnine. Malo tko je u derbiju mogao očekivati da će domaćin tako dominirati i da će 'feštati' s uvjerljivih 6:0. A za pobjedu je najzaslužniji Ivan Fešta, koji je u mrežu Bune zatresao čak četiri puta, dvaput u prvom i dvaput u drugom poluvremenu. U listu strijelaca upisali su se još i Ivanković i Kopejtko, a gosti nisu uspjeli zabiti počasni pogodak niti s bijele točke.

Od prve minute su za Bunu krenuli David Petrac, Jakov Rak, Antonio Mrkonjić, Luka Kovačić, Robert Zlodi, Matko Đurašin, Robert Huđber, Josip Rovišan, Mislav Šporčić, Josip Zlodi i Stjepan Kalisar, umjesto kojeg je u 63. minuti ušao Josip Muža.

-->>> Nova fešta Turopolja: Tomislav Šutalo dvostruki strijelac, Robert Zorić 'džoker s klupe'

U idućem kolu Buna dočekuje Brcko, Turopolje gostuje kod Lonje, Vatrogasac u Banovu kod Jelačića, Dinamo kod Gaja, a Posavec kod Rakovca. Sve utakmice igraju se u nedjelju, 23. travnja, od 17 sati.