Bliži se Vincekovo: Tradicionalna proslava u vinogradu Vlade Mikulčića
15.01.2024. / Maja Peranić
Članovi Udruge vinogradara i vinara Grozd u suradnji s Plemenitom opčinom turopoljskom i ove godine organiziraju tradicionalnu proslavu Vincekova. Kako to nalaže tradicija povodom blagdana svetog Vinka simbolično se orezuje prvi trsek te se okiti kobasicama i špekom da bi grožđe bilo zdravo i da bi dobro rodilo. Ta vinogradarska svečanost svečanost će se i ove godine održati na imanju Mikulčić u Kostanjevcu.
Vincekovo je blagdan za svakog pravog vinogradara i onih koji se takvim smatraju pa je to i obaveza da se u kleti okupi družina. Tako će se i ove godine u subotu, 20.siječnja, od 14 sati početi okupljanje vesele družine u vinogradu Vlade Mikulčića.

Galerija slika
Zadnje objavljeno
Marko Pancirov i njegovi Samoborci slavili na Udarniku
Gorica kod Rudara 'iskopala' važne bodove: Devet komada Marka Karaule, slavlje u završnici potvrdili Lopac i Starčević
Dva pogotka Budimira u porazu Osasune, bliži se novo okupljanje Vatrenih: Imamo jaku konkurenciju u svim linijama i svi trebaju iskoristiti naredne mjesece
Tanja Belobrajdić gostovala u Mraclinu: "Dok budemo obilazili posljednja počivališta najmilijih, sjetimo se onih koji ta počivališta još traže"
I dalje bez rješenja na napuštenom gradilištu u Kurilovečkoj
Ema Žagrović prvakinja Hrvatske: Novih sedam medalja za Karate klub Velika Gorica na državnom prvenstvu u Jastrebarskom