Božićni koncert Hrvatskog pjevačkog društva "Kučani"
24.12.2024. / Mirjam Petretić Coha
Hrvatsko pjevačko društvo „Kučani“ održat će koncert na blagdan svetog Stjepana, 26. prosinca u kapeli svetog Fabijana i Sebastijana u Kučama od 18:00 sati.
Pod ravnanjem maestra dr.sc. Branka Pucekovića nastupat će ženska i muška vokalna skupina te mješoviti zbor Hrvatskog pjevačkog društva „Kučani” koji će izvesti pjesme poput „Tiha noć”, „Na salašu kraj Betlehema”, Božji Sin se noćas rodi”.
HPD Kučani djeluju već 15 godina na području Grada Velike Gorice, Zagrebačke županije, Zagreba i šire. Njeguju klasično pjevanje crkvenih pučkih i liturgijskih pjesama, kajkavskih popevki, šansona i obrađenih narodnih napjeva. Za svoj rad, angažman i nastupe zbor je dobio brojna priznanja, zahvalnice i diplome.

(Foto: Mjesni odbor Kuče)
Zadnje objavljeno
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica