"Budi pozitivan primjer": Traju Dani sigurnosti u prometu, aktivnosti usmjerene na djecu i roditelje
U organizaciji Europske mreže prometne policije ROADPOL od 16. do 22. rujna održavaju se Dani sigurnosti u prometu, pod geslom „Budi pozitivan primjer“.
Projekt se provodi u suradnji s Europskom komisijom paralelno s Europskim tjednom mobilnosti, a ove godine fokus kampanje je potaknuti odrasle - posebno roditelje, da djeci školske i vrtićke dobi postavljaju primjere dobrog i odgovornog ponašanja u prometu na cestama.
Fokus je na roditeljima i djeci i radi sve većeg broja teških prometnih nesreća u kojima sudjeluju vozila na dva kotača, kao i porasta broja ozlijeđenih sudionika tih nesreća - posebno djece i maloljetnika.
Kao što je i uobičajeno, glavni događaj je "Dan bez poginulih u prometu", koji se obilježava u četvrtak 18. rujna.
Cilj je smanjiti broj poginulih u prometu na nulu, barem na jedan dan - dan u kojem nitko neće poginuti na europskim cestama.
Sve policijske uprave na području Republike Hrvatske, pa tako i PP Velika Gorica, će tijekom trajanja projekta, a posebno 18. rujna, pojačati preventivno - represivne aktivnosti s ciljem suzbijanja najtežih prometnih prekršaja, uz korištenje maksimalnog broja policijskih službenika i tehnike.
U sklopu projekta organizirat će se nadzori cestovnog prometa te pojačana kontrola vozača mopeda i motocikala, bicikala (uključujući i električne bicikle) te osobnih prijevoznih sredstava, osobito električnih romobila.
Represivne aktivnosti usmjerit će se i na sankcioniranje prometnih prekršaja koji za posljedicu imaju teške prometne nesreće, poput nenošenja zaštitne kacige, upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola i droga, korištenja mobitela za vrijeme vožnje, nepoštivanja prometnih znakova te prekršaje iz članka 112. i 113. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (promet bicikala, mopeda, motocikala i osobnih prijevoznih sredstava).
-Poštivanje prometnih pravila štiti ne samo nas, već i one koji uče od nas - našu djecu, stoga im budimo dobar primjer.
Naš je cilj da svako putovanje završi sigurnim povratkom, jer - sigurnost u prometu je zajednička odgovornost - poručili su iz PUZ-a.
(Foto: PUZ)
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...
Mlada nada Gorice na pripremama za Europsko prvenstvo u Walesu: Luka Vrzić na popisu izbornika Oreščanina
Velikogorički sedmaš Mijo Novak osvojio broncu na Matematičkoj olimpijadi u Rumunjskoj
Velika nedjeljna završnica Gorica Opena: Vrhunska odbojka na pijesku na terenima kod Betonca!
Velika Buna pobjedom nad Šiljakovinom krenula u obranu naslova, u nedjelju se igra u Donjem Hruševcu i slavi Dan mjesta
Velikogorička priča o Kristini Ivatović i o društvu koje okreće glavu kada to ne bi trebalo