
Četrti četrtek: Gorički čuvar baštine vodit će večeras radionicu izrade poculica
26.10.2023. / Ivana Ćurić
Četrti četrtek na redu je večeras u 18 sati u Središnjem odjelu za odrasle, Zagrebačka 37.
Program Četrtog četrtka je ovog mjeseca tematski usklađen s manifestacijom Dani europske baštine, s naglaskom na temu žive baštine našeg Turopolja.
-Polaznici će imati priliku uživo vidjeti kako nastaje ručno rađena poculica, žensko pokrivalo za glavu, jedan od glavnih motiva bogate turopoljske i svjetske baštine. Voditelj radionice je Goran Postić, poznati turopoljski čuvar baštine s iskustvom vođenja radionica veza i tkanja, ističu iz Gradske knjižnice.
Zadnje objavljeno

Zbog radova posebna regulacija prometa na području općine Kravarsko

Suzbijanje komaraca odgođeno zbog loših vremenskih uvjeta

Učenici i nastavnici Zrakoplovne škole obnovili povijesni avion Morava L-200 D, želja je uređenje nacionalnog Muzeja zrakoplovstva na otvorenom

Lazinci osvojili Kup MNL Turopolja i Posavine za prvi trofej u povijesti: Nagrada za sav naš trud, rad i zajedništvo

Zvucima baroknih instrumenata u Velikoj Mlaki započeo Festival drvenih kapela Sancta Barbara

Novi saziv Gradskog vijeća u srijedu ima prvu radnu sjednicu, na Dnevnom redu 12 točaka
