Članovi Dučeca i gosti okupili se na godišnjoj izvještajnoj skupštini
KUD Dučec održao je u subotu, 17. veljače, svoju redovitu Godišnju skupštinu u mraclinskom Društvenom domu.
Najveći dio službenoga dnevnoga reda odnosio se na izvještajni dio sjednice za 2023. godinu, u kojoj je Dučec imao obiman program tijekom cijele godine: folklorni nastupi, izdavačka djelatnost, koncerti, predavanja, izložbe, promocije…
-Uz svakodnevne probe sekcija Društva, najveći dio onog programa koji se odvija pred publikom pripada tradicionalnim Danima sv. Vida kojima se svakog lipnja proslavlja spomendan zaštitnika sela, te Dučecovim spelancijama koje predstavljaju prigodnu nisku priredbi tradicijskog značaja. U potrazi za “ljudima sličnim sebi” članovi Dučeca putovali su ove godine po Hrvatskoj – Đakovo, Imotski… – ali i po inozemstvu – Međugorje, Prag, Rimini, San Marino… – i sa svakog se puta vratili uvjereni da je potraga završila uspješno. Dojmljivo je bilo i izvješće o materijalnom fundusu Dučeca – nošnje, instrumenti – a i financijska situacija, kad se uzmu u obzir sve okolnosti, može se smatrati podnošljivom. Također, u ozračju pune suglasnosti prihvaćeni su i planski dokumenti Društva-izvjestili su iz Dučeca.
Predsjednik KUD-a Matija Kos zahvalio je svim sponzorima i podupirateljima na podršci, a u ime gradskih “struktura” te prijateljskih društava skupštinu su pozdravili dogradonačelnik Neven Karas, predsjednik Mjesnog odbora Tihomir Hubak te predsjednik goričke folklorne zajednice Vladimir Štarkelj. Nakon toga domaćini i gosti nastavili su druženje uz turopoljski gulaš i Dučecove tamburaše.
(Izvor i foto:Mraclin.hr)
Galerija slika
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić