
Crveni križ najavio novu akciju darivanja krvi: „Imate 15 minuta? To je dovoljno da spasite život”
Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica organizira novu akciju dobrovoljnog darivanja krvi koja će se održati početkom kolovoza.
Svaki početak mjeseca Velikogoričanima se pruža prilika da učine dobro djelo darujući krv. Za to je potrebno odvojiti svega petnaestak minuta svoga vremena, a ta dragocjena tekućina koja se u to vrijeme prikupi nekome može spasiti život.
Akcija će se održati od 2. do 4. kolovoza u prostorijama Crvenog križa u Cvjetnom naselju 16.
Termini su:
2.8.2021. (PON) od 09:00 – 13:50 sati
3.8.2021. (UTO) od 12:00 – 17:50 sati (pauza 13.45-14.30)
4.8.2021. (SRI) od 13:00 – 18:50 sati (pauza 14.45-15.30)
Prema informacijama Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu zalihe krvi gotovo svih krvnih grupa su smanjene, a čak polovica ih se nalazi ispod optimalne razine.
Najmanje ima 0 pozitivne krvne grupe, zatim A pozitivne te potom B pozitivne i negativne krvne grupe.

Počela rekonstrukcija istočnog ulaza u grad, vozi se obilazno! Uskoro nova regulacija prometna na opasnoj dionici

Zahvalnica za doprinos obrani Republike Hrvatske uručena 153. brigadi povodom 30. obljetnice "Oluje"

Za sigurniji promet: Na zahtjev mještana, Mraclin dobiva uspornike

Gorica ima svog predstavnika na Formuli Student: 24- godišnji David voditelj je dinamike vozila u timu s FSB-a

Ščitarjevo u Kosnici proslavilo šampionsku titulu, Andautonija osvojila turnir mladih nada MNL VG Sjever

Bikovi novu sezonu otvaraju s dvije domaće utakmice: Miljkoviću stigla dva nova mlada igrača
