Dan otvorenih vrata Udruge edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije: „Sjetite se napraviti samopregled dojke”
Udruga edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije tradicionalno je otvorila svoja vrata svim zainteresiranim građanima koji su se željeli upoznati s njihovim radom.

-Većina već zna što radimo i kako radim, ali jako nam je važno da imamo Dan otvorenih vrata jer se neslužbeno družimo s našim članicama i ostalim građanima. Za svakoga imamo lijepu riječ i maleni poklon jer uvjereni smo da, ako se sjete nas u udruzi, sjetit će se napraviti i samopregled – ističe Đurđa Dehin, predsjednica Udruge Edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije.

-Cilj udruge je osvijestiti žene o važnosti ranog samopregleda jer svaka bolest, pa tako i rak dojke je izlječiv ako se otkrije na vrijeme. Mi pokušavamo mlade i starije žene podučiti kako se pravilno i kada se treba pregledati kako bi im to postala mjesečna rutina. Jedan pregled mjesečno, koji traje svega nekoliko minuta, nekada spašava život. Čak 90 posto tumora žene su otkrile samopregledom. Isto tako, nisu sve kvržice tumori, ali se treba otići liječniku i kontrolirati.

Odaziv na nacionalni program ranog otkrivanja karcinoma dojki je puno bolji nego što je bio prethodnih godina, a manje je i umrlih od ove opake bolesti.
Galerija slika
Dr. Leder dobitnik visokog priznanja Obrtničke komore Zagreb
Braniteljima u 2026. na raspolaganju 237 000 eura iz Županijskog proračuna
Humanitarni božićni sajam za Nivesin osmijeh u Župi bl. Alojzija Stepinca
Gimnazijalci u akciji za štićenike Doma sv. Josipa: "Osmijesi i zahvalnost djece mnogo nam znače"
Topla gesta mališana vrtića "Čarobna šuma": Popunili goričku pedijatriju darovima za male bolesnike
Gorio gospodarski objekt u Orlima! Požar izbio zbog tehničkog kvara, gasili ga vatrogasci više DVD-ova