DHMZ izdao narančasto upozorenje za naše područje
Kako smo već najavili, naše područje pogodio je toplinski val. Državni hidrometeorološki zavod izdao je narančasto upozorenje za naše područje. Maksimalna dnevna temperatura trebala bi preči 35 stupnjeva Celzijevih, a noćna neće padati ispod 20 stupnjeva.
- Budite spremni na pojavu zdravstvenog rizika zbog vrućine i visokih temperatura kod osjetljive populacije, ponajprije starijih i male djece. Slušajte i postupajte prema savjetima danima od strane nadležnih službi – poručili su iz DHMZ-a.
Kao da to nije dovoljno postoji i nešto manja opasnost od grmljavinskog nevremena u poslijepodnevnim i večernjim satima.
- Mjestimice mogući izraženiji pljuskovi s grmljavinom. Vjerojatnost grmljavine je veća od 60 posto. Budite na oprezu zbog mogućih jačih grmljavinskih nevremena. Posebno pripazite u izloženim područjima kao što su planine, šume i livade odnosno otvoreni tereni. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom – dodaju iz Zavoda.
Foto: Slaven Branislav Babic/Pixsell
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica
Župa Navještenja ponovno okuplja djecu na Ljetnom oratoriju
Pomladak KUD-a Nova Zora nastupit će na Malim Đakovačkim vezovima
[VIDEO] Naš Ante junak slavlja Vatrenih: Na ovoj pobjedi treba nastaviti graditi i biti bolji na turniru