Dođite na Maraton kratkometražnog filma u Retro kino Galženica
I ove godine, povodom najkraćeg dana u godini, 21. prosinca diljem hrvatskih kina slavi se kratka filmska forma. Tom prilikom sasvim besplatno u Retro kinu Galženica možete uživati u Maratonu kratkometražnog filma.
Maraton se održava 21. i 22. prosinca, u 17, odnosno 18 sati, a prikazivat će se blokovi kratkih filmova. Ulaz na sve projekcije je besplatan.
U 17 sati počinju animirani kratkometražni filmovi namijenjeni za mlađu publiku 4+, a u 18 sati kratki filmovi za starije uzraste. Cijeli program pogledajte OVDJE.
Kratkometražni filmovi uključuju sve filmske rodove – od animiranih, igranih do eksperimentalnih i dokumentarnih, te čine kratki, no značajan presjek bogate proizvodnje kratkometražnog filma u Hrvatskoj i Europi.
Inicijativa Najkraći dan iz koje je proizašao Maraton kratkometražnog filma je nastala 2012. godine u Francuskoj s idejom promocije bogatog repertoara kratkometražne forme. U međuvremenu se proširila na mnoštvo europskih zemalja, uključujući Hrvatsku.
Maraton kratkometražnog filma organizira Hrvatski audiovizualni centar (HAVC) u suradnji s Kino mreža uz podršku domaćih autora
Velikogorički sedmaš Mijo Novak osvojio broncu na Matematičkoj olimpijadi u Rumunjskoj
Velika nedjeljna završnica Gorica Opena: Vrhunska odbojka na pijesku na terenima kod Betonca!
Velika Buna pobjedom nad Šiljakovinom krenula u obranu naslova, u nedjelju se igra u Donjem Hruševcu i slavi Dan mjesta
Velikogorička priča o Kristini Ivatović i o društvu koje okreće glavu kada to ne bi trebalo
Provjerite ljetno radno vrijeme Gradske knjižnice i njenih odjela
Najbolji u Hrvatskoj: Fran Josić i Blago Šimić šampioni u svojim kategorijama, Roko Marinković brončani