
Dugogodišnji gorički sommelier sudi na prestižnom svjetskom natjecanju
Mario Meštrović, dugogodišnji sommelier i voditelj velikogoričkog restorana Mon Ami ove će godine suditi na Decanterovim svjetskim nagradama (Decanter World Wine Awards 2018.).
Riječ je o najvažnijem svjetskom godišnjem ocjenjivanju vina na kojem vina ocjenjuju vodeći svjetski vinski profesionalci, a medalje koje vina osvajaju imaju izuzetan utjecaj na tržišni status vina.
Među sucima DWWA ove se godine našao i Mario Meštrović, jedan od najkompetentnijih hrvatskih sommeliera. Meštrović je 20 godina radio kao sommelier i voditelj velikogoričkog restorana Mon Ami, a nositelj je međunarodne ASI diplome s GOLD certifikatom i povjerenik Hrvatskog sommelier kluba za Zagreb.
Za hrvatska je vina izuzetno dobro da Decanterovim svjetskim nagradama sudi što veći broj eksperata za hrvatske vinske regije, a uz Meštrovića ove će se godine na tom prestižnom natjecanju od hrvatskih sudaca naći i Siniša Lasan te Jo Ahearne, Britanka koja je doselila na Hvar kako bi proizvodila vino.
Na Decanterovim svjetskim nagradama prošle se godine ocjenjivalo 17 000 uzoraka, a vina iz Hrvatske osvojila su rekordne 102 medalje, od kojih su bile i tri platinaste.
(mi/izvor-foto:plavakamenica.hr)

Pobjedničko otvaranje sezone: Marko Grubišić predvodio strijelce, Gorica u završnih desetak minuta slomila otpor Rudara

Rukometaši novu sezonu Premijerke otvaraju pred svojim navijačima protiv Rudara

Može li Gorica pokvariti Dinamovo slavlje?

Velika Mlaka sigurnom pobjedom nad obrezinskom Mladosti predvodi 1. ŽNL, sjajna partija Turopolja i preokret za prvo slavlje!

Petar Krasnić zabio za gostujuće slavlje Turopoljca i vrh ljestvice, Jelačić ostao bez pobjede u Laduču

U Velikoj Mlaki obilježena 30. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja Josipa Zidara
