Ekspedicija na Južni pol: Davor Rostuhar gostuje u Gorici
U četvrtak, 10. svibnja u dvorani Gorica s početkom u 19 sati održati će se multimedijalno predavanje "Polarni san" Davora Rostuhara.
Davor Rostuhar je postao prvi Hrvat koji je pješice stigao od ruba Antarktika do Južnog pola. Ekspedicija je trajala nevjerovatnih 47 dana, tijekom kojih je prešao 1163 km sam, bez dostave hrane i bez upotrebe vanjske energije. Davor se za ekspediciju pripremao posljednje dvije godine.
Tijekom priprema posjetio je tradicionalne narode koji žive na krajnjem sjeveru planeta, Inuite na sjeveru Grenlanda, Nenete na sjeveru Sibira i Samije na sjeveru Skandinavije. Dva puta se pripremao u Norveškoj i učio od najboljih živućih polarnih istraživača.
Multimedijalno predavanje „Polarni san“ kombinacija je intimnih audiovizualnih zapisa putovanja jednog čovjeka, koji putem do ostvarenja svog sna, zapravo putuje duboko u samog sebe. Cijeli proces je dokumentiran, od samog začetka sna do ostvarenja istog. Putem se autor slama, izlazi iz okvira onoga što je vjerovao da je maksimum njegovih mogućnosti, diže se i pada i naposljetku doživljava trijumf na način na koji nije mogao niti zamisliti.
Demonstracija sile 'novog' Mraclina s novim trenerom Posavcem: Sedlaček krenuo 'jako', u nedjelju starta i prvenstvo
Za biciklijadu u Gradićima pristiglo 245 prijava: Očekuje vas uzbudljiv i nezaboravan obiteljski dan!
Uhićen 29-godišnjak koji je zakapao otpad u Obrezini: Smeće je sakupljao, premještao i odlagao na više lokacija!
Samo neka kuca: Uspješnom akcijom u Kobiliću prikupljena sredstva za 34 EKG uređaja, Grad donirao za još 10!
Besplatna Ljetna škola tehničkih aktivnosti u Velikoj Gorici: Djecu očekuje pet dana kreativnog i praktičnog rada
Memorijal Zoran Vrhovac u Novom Čiču: Gradići imaju najviše razloga za slavlje, limači domaćina Dinama srebrni