FOTO Betlehemsko svjetlo mira Turopoljski skauti donijeli u Veliku Goricu
Betlehemsko svjetlo u kome ogledamo poruku života Isusa Krista, upaljeno na mjestu njegova rođenja u Betlehemu, članovi Turopoljske udruge skauta Tur donijeli su u Veliku Goricu!
Svjetlo je iz Zagrebačke katedrale stiglo u nedjelju u 18:30 sati u župnu crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije. Danas, na dan svete Lucije, Turovci će ga donijeti turopoljskim plemenitašima na Lucijsko spravišće POT-a, a do Božića i u brojne župne crkve na području grada.

Svi Velikogoričani koji će tih dana, kao i predstojećih dana do Božića dolaziti na svete mise u župnim crkvama, mogu sa sobom ponijeti svijeću ili lampion te ga pripaliti na plamenu Betlehemskog svjetla. Tako imaju priliku svoj dom ugrijati toplinom poruke Betlehemskog svjetla.

U prvu nedjelju Došašća predstavnik austrijskih izviđača odlazi u Betlehem i pali svjetlo mira u Špilji Isusova rođenja te ga donosi u Beč. Potom tamo svjetlo preuzimaju izviđači iz cijelog svijeta pa tako i Hrvatske i odnose ga u svoje države, gradove, ustanove, vjerske institucije, domove te se tako ono širi svijetom.
Galerija slika
Umjetnička škola Franje Lučića otvara pripremno obrazovanje suvremenog plesa za djecu
Bliži se Noć kazališta: U Gorici pogledajte "Stambeno pitanje", ulaznice su već u prodaji
Uskoro Dani okusa Zagrebačkog kraja: Mon Ami i Babriga pripremili ukusne menije po posebnim cijenama
Lovci iz Gorice i Kravarskog tradicionalno obilježili blagdan svetog Huberta svog zaštitnika
Mateo Pršir: Ovo je jedna velika nagrada, i meni i cijelom klubu! Harambašić: Nama je cilj bio samo da damo svoj maksimum!
Policija najavila veliku akciju uoči Martinja: "Alkotestirat će se svi vozači, mjeriti brzina, nadzirati prekršaji koji najčešće uzrokuju prometne nesreće"