FOTO: Danas je Svjetski dan glazbe, a u ZL Franjo Tuđman obilježen je flash mobom
Zračna luka Franjo Tuđman i ove godine se pridružila proslavi Svjetskog dana glazbe koji se u više od 100 zemalja svijeta obilježava 21. lipnja s ciljem popularizacije glazbene kulture.
Tim povodom u suradnji s Umjetničkom školom Franjo pl.Lučić putnicima i posjetiteljima priređen je flash mob nastup, ples koji je krenuo spontano i nenajavljeno naoduševljenje i iznenađenje svih koji su se zatekli na aerodromu.
Mlade plesačice, učenice Umjetničke škole Franje Lučića iz Velike Gorice u utorak su uz zvuke glazbe otplesale svoju plesnu točku u prostoru check-ina i otisnule se na putovanje.
Ideja o Svjetskom danu glazbe krenula je 1976. godine u Francuskoj kada je američki glazbenik Joel Cohen, tada zaposlenik jedne francuske radijske postaje, predložio cjelonoćnu glazbenu proslavu prvog dana ljeta. Njegovu je ideju pet godina poslije prihvatio tadašnji francuski ministar kulture Jack Lang, a prva je proslava pod nazivom Fête de la Musique (Festival glazbe) održana 21. lipnja 1982. u Parizu. Od tada do danas glazbeni su se susreti i besplatni nastupi amaterskih i profesionalnih glazbenika povodom Svjetskoga dana glazbe i prvoga dana ljeta počeli organizirati u više od 460 gradova u 110 zemalja na svim kontinentima. U mnogim afričkim državama taj dan je proglašen i nacionalnim praznikom.

(foto:MZLZ)
Galerija slika
Preminuo mons. Juraj Jerneić, služio je u Navještenju i Velikoj Mlaki
Jenki bi bio ponosan: Damjan Rudež uveličao završnicu, mlade nade Đakova obranile naslov pobjednika Memorijala Silvije Jenkač Jenki
Kampanja #PlantHealth4Life u Zračnoj luci upozorila putnike što smiju donijeti u koferu
Provjerite blagdansko radno vrijeme klizališta i panoramskog kotača na Adventu u Gorici
Mještani Gornjeg Hruševca najavljuju dolazak Djeda Božićnjaka, mališani, napišite mu pismo!
Mališani Gornjeg Podotočja veselo dočekali Djeda Božićnjaka