FOTO: Startala biciklijada VG-ZG-VG
Usprkos kišovitom vremenu, jutros je startala biciklijada VG-ZG-VG koja će po prvi puta povezati ova dva grada budući da za to postoji odgovarajuća biciklistička infrastruktura.
Na startu na platou kod Pučkog otvorenog učilišta našlo se četrdesetak najhrabrijih biciklista koje nije omela niti dosadna kiša te su se uputili prema Štrosmajerovom šetalištu na Gornjem gradu odakle je povratak prema Velikoj Gorici predviđen u 14,30 sati.
Ukupna dužina trase u jednom smjeru iznosi 17 kilometara, a ova biciklijada u organizaciji Ekoregije Velika Gorica održava se povodom Europskog tjedna mobilnosti. Upravo iz toga razloga jedan od njenih ciljeva je poticanje alternativne mobilnosti, održivog razvoja, zaštite okoliša i kvalitetnijeg života.
Povratak biciklista u Veliku Goricu predviđen je iza 16 sati kada bi u Parku dr. Franje Tuđmana treba započeti i bogat zabavni program u kojem će nastupiti Musicology Ban, DJ Lorenzo, Puhački orkestar DVD-a Velika Gorica, Ivana Banfić te plesna skupina Valde.
Galerija slika
U spomen na preminulog dječaka iz Obrezine, motociklist Željan Rakela odvozio 1001 kilometar: „Obitelj me dirnula svojom gestom”
Izložba Dvorci Hrvatske autora Siniše Strčića u Dvorcu Jurjevec
“No smoke, no glory” prvi put u Hrvatskoj: Velika Gorica na tri dana postaje BBQ središte
BUŠ-KUŠ se vraća: Stand-up, burgeri i zabava pod zvijezdama u Buševcu
Povratak nakon tri desetljeća: Mraclinski folkloraši oduševili publiku na festivalu u Njemačkoj
Vozač bez položenog ispita zaustavljen u centru grada