Novosti Sport Događanja

FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice”

06.06.2025. / Mirjam Petretić Coha

Zlevanka, gužvara, pita s makom i sirom, štrudla od sira, šipkova pita s makom, mramorni kolač – dio je starinskih i najukusnijih kolača koje su pripremila i donijele na Petek na Gorice članice okupljene u Društvo žena Ščitarjevo.

Park Plemenite opčine turopoljske u jutarnjim je satima bio pun domaćih delicija, kravljih i kozjih sireva, kobasica, špeka, žganci, poznatih buševskih štrukli koje je pripremila Ivana Belošević. Građani su mogli pojesti i oslića kojeg su pripremile članice Društva žena Buševec jer petkom ipak najviše jedemo ribu.

Poznato je da je med najbolje kupovati od lokalnog pčelara, a proizvode svojih vrijednih pčela donijeli su članovi OPG Balažić, iz Petrovine. Zanimalo nas je kakva je godina za pčelare i hoće li biti dovoljno meda.

-Godina za pčelare nije jedan od najboljih, unos bagrema nije bio kao u najboljim godinama, ali nešto će se ipak vrcati. Situacija se popravlja na amorfi i kestenu, tako da bi trebalo biti dobro – kazao nam je Toni Balažić.

Matija Župetić, vlasnik obrta „Pazi oštro” iz Rakarja prvi put izlaže na „Petku na Gorice”.

-Izlažemo japanske kovane noževe, prvi put imamo i lovačke kovane noževe. Radimo i po želji kupaca. Inače se bavimo oštrenjem noževa, ali i prodajemo. Kada kupite nož, osigurani ste s oštrenjem – kazao je Matija koji je nakon 15 godina rada u struci kao strojarski tehničar odlučio ljubav prema noževima pretvoriti u posao kojeg je prvi pokrenuo u Turopolju.

Jutarnji program popularne manifestacije bio je posvećen preventivnim pregledima u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije i kupnji domaćih delicija lokalnih OPG-a, a poslijepodne navratite na ART PLAC gdje ćete moći kupiti i prirodnu kozmetiku, rukotvorine. Organizirane su radionice LEGO STEM za djecu, ali i izrada tradicijskog nakita u organizaciji Društva žena Velika Mlaka, a opustiti se možete uz vježbe Udruge Motivacija.

Ovo je posljednji proljetni Petek na Gorice, slijedi ljetna stanka, a novo izdanje očekujemo u rujnu.

 

 

Galerija slika

FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice” FOTO Ukusna domaća hrana, dobra atmosfera i besplatni preventivni pregledi izmamili građane na „Petek na Gorice”

Podijeli