Humanitarka, "Fajter" i Kirgistanka gosti prve "Žive knjižnice"
Gorički klub mladih obilježit će Međunarodni dan tolerancije prvom Živom knjižnicom u Velikoj Gorici!
Živa knjižnica djeluje kao i svaka druga knjižnica; jedina razlika je što su knjige zapravo žive osobe, koje ne samo da informiraju, već mogu odgovarati na pitanja te ih postavljati i tako i sami steći nova znanja.
U živoj knjižnici čitatelji ‘posuđuju’ knjigu na ograničeno vrijeme, te je nakon "čitanja", razgovora koji traje otprilike 15 minuta, “vraćaju na policu". Nakon razgovora s jednom "knjigom", tj. izlagačem, čitatelji se rotiraju s drugima te potom upoznaju novog izlagača.
-Neposrednim, otvorenim i prijateljskim razgovorom između čitatelja/ica i živih knjiga na inovativni način se mijenjaju dotadašnji stavovi, smanjuju negativne tenzije te jača empatija prema drugima i drugačijima-ističu iz Goričkog kluba mladih.
"Žive knjige" koje vas očekuju u petak, 16. studenog, u 20 sati su Dalija Zubek, humanitarka te prošlogodišnja dobitnica nagrade "Turopoljsko srce", zatim gospođa Zamira Djumashalieva, Kirgistanka s goričkom adresom i gospodin Mile Mrvalj, predsjednik humanitarne udruge "Fajter" koja se bavi promicanjem, razvitkom i unaprjeđenjem životnih uvjeta beskućnika.
Živa knjižnica će se održati u prostorijama Centra za posjetitelje na Trgu kralja Tomislava 2. Za sudjelovanje je potrebna prijava putem obrasca kojeg možete ispuniti OVDJE.
Mlade nade goričkog iTeama na turniru u Sisku, idući tjedan počinju treninzi na vanjskim terenima
Produljen rok za predaju zahtjeva za uskrsnicu
Tko je najuzornija seoska žena? Otvorene prijave za kandidatkinje
Radovi završili, semafor još ne radi, a stupići se uopće neće postaviti! Evo odgovora Hrvatskih cesta
FOTO Od danas se u gradu vozimo i električnim autobusima: Manje buke i manje zagađenja za Veliku Goricu!
Krenuo novi izbor za najboljeg mladog poljoprivrednika, prijavite se!