Imate knjige i slikovnice koje su vaši klinci prerasli? Evo prilike da ih darujete odjelu pedijatrije u Gorici
Slikovnice i knjige koje su vaša djeca “prerasla” donesite na Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica do 14. veljače jer će ove godine prikupljene dječje knjige i slikovnice biti darovane odjelu pedijatrije Doma zdravlja Velika Gorica, pozivaju iz Dječjeg odjela.
Međunarodni dan darivanja knjigom obilježava se 14. veljače i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju. Darujući svoju knjigu ili slikovnicu drugom djetetu, uz objašnjenje zašto to radi i koliko će to drugom djetetu mnogo značiti, uči koliko je lijepo i važno pomagati.

U Hrvatskoj svako treće dijete nema niti jednu slikovnicu i dječju knjigu što prije svega znači poziv na akciju jer siromaštvo u ranoj dječjoj dobi često ostavlja trajne i neizbrisive posljedice na zdravlje, obrazovanje i sveukupan razvoj djeteta te koči ostvarivanje njegovog potencijala.
Cilj je Međunarodnoga dana darivanja knjigom ohrabriti djecu i odrasle diljem svijeta da 14. veljače djeci daruju knjigu ili slikovnicu.
-Nadamo se da ćete se i ove godine odazvati našoj akcije jer – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj- poručuju iz Dječjeg odjela Gradske knjižnice.
Marija Nikoleta Đivanović u svom debitantskom nastupu za Uspon srušila državni rekord legendarne Milke Milinković star gotovo pola stoljeća
Fešta uz tamburaše: Posavec 'šampionski' proslavio zasluženu titulu prvaka i ulazak u Premier ligu
Sportska infrastruktura Velike Gorice pridonijela velikom priznanju Zagrebačkoj županiji kao Europske regije sporta
Edukativna i zabavna radionica u Buševcu: Naučite prepoznati invazivne biljne vrste i uredite svoj lončić
Velikogorički glazbeni talenti među dobitnicima Oskara znanja
Počinje tretiranje komaraca na području Velike Gorice i okolnih naselja