Iz krila Matice pa kroz inozemstvo, predstavljanje 'Hrvatske revije' koja živi 91 godinu
Na 234. Matičinom četvrtku bit će predstavljena Hrvatska revija, časopis Matice hrvatske.
O časopisu će govoriti Mirjana Polić Bobić, glavna urednica Revije. Glazbenu potporu pružit će Siniša Belošević, s uglazbljenom pjesmom Zdenke Mlinar.
Hrvatska revija je periodička publikacija Matice hrvatske utemeljena 1928. godine. Poslije Drugog svjetskog rata obnovljena je u inozemstvu u Buenos Airesu 1945. godine i do 1990. je stalno izlazila najprije u Argentini, zatim u Njemačkoj, Francuskoj i Španjolskoj. Po ponovnoj uspostavi djelovanja Matice hrvatske u neovisnoj Republici Hrvatskoj objavljuje se tromjesečno i obrađuje teme vezane za hrvatsku kulturu i društvo.
Ogranak Matice hrvatske u Velikoj Gorici poziva sve zainteresirane da dođu, u Muzej Turopolja, 16. svibnja u 19 sati.
FOTO/VIDEO Dijamant za 50 godina FA Turopolje
Teška nesreća kod ZTC-a: Automobil sletio s ceste, ozlijeđena jedna osoba, prometuje se obilazno
Pomognite Fujiju da ode na povijesni turnir u Švicarsku: Marina Drašković iskreno vjeruje u utopijsku vizija razvoja adapted juda
Hladni prosinački utorak zagrijat će „The Frajle“ na Adventu u Gorici
Kup HVIDR-a: U ponedjeljak novih sedam utakmica
"Božić uz Jane i tambure" večeras u Interpretacijskom centru