Novosti Sport Događanja

Izložba posvećena Vukovaru u izlogu Područne knjižnice Galženica

10.11.2025. / Maja Peranić

U Područnoj knjižnici Galženica postavljena je nova izložba posvećena Vukovaru pod nazivom "Ne zaboravimo Vukovar".

Studeni je mjesec u kojem se s posebnim pijetetom prisjećamo svih žrtava Domovinskog rata, svih poginulih branitelja koji su svoje živote položili za slobodnu Hrvatsku. Mjesec je to u kojem obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 18. studenog – prisjećajući se pada grada heroja. Tim povodom održavaju se i programi i izložbe posvećene Vukovaru, pale se svijeće u znak sjećanja.

Bitka za Vukovar bila je najveća bitka u Domovinskom ratu vođena u drugoj polovici 1991. godine. U borbama je na hrvatskoj strani bilo oko 2000 poginulih, od toga oko 1100 civila i 900 boraca. Najviše poginulih bilo je tijekom posljednjih dvadeset dana borbi i nakon pada Vukovara kad su zarobljeni branitelji i civili masovno ubijani. Samo iz Vukovarske bolnice odvedeno je na obližnju Ovčaru oko 200 ranjenika koji su potom ubijeni.

Izložba posvećena Vukovaru u Domovinskom ratu postavljena je u izlogu Područne knjižnice Galženica te je možete pogledati do 23. studenog.

Zapamtimo Vukovar!

Galerija slika

Izložba posvećena Vukovaru u izlogu Područne knjižnice Galženica Izložba posvećena Vukovaru u izlogu Područne knjižnice Galženica Izložba posvećena Vukovaru u izlogu Područne knjižnice Galženica

Podijeli