
Još jedna uspješna akcija uklanjanja ambrozije! DVD Novo Čiče raščistio više lokacija od opasnog korova
Završenja je ovogodišnja ekoakcija DVD-a Novo Čiče pod nazivom Trajno uništavanje ambrozije sa javnih površina. Ekoakcija je provedena u 5 termina i na više lokacija.
-Najviša koncentracija stabljika Ambrozije ove godine je bila na lokaciji Jezero Čiče. Članovi DVD Novo Čiče ovom aktivnosti svojoj zajednici, osim što su tu kada je potrebno u slučaju požara, poplave i potresa, uveliko pomaže svojim sumještanima koji pate od alergija na ambroziju, podiže im se kvaliteta života i smanjuje se zdravstvene tegobe prouzrokovane ovim alergenom. Nadalje, uključivanjem mladih vatrogasaca u ekoakciju stvaraju se pozitivne navike mladih prema društvu i ekologiji kao i svijest mladih o važnosti prevencije protiv alergena u naselju gdje žive i borave ljudi - kazali su iz DVD-a.
Ovaj projekt je financiran sredstvima Zagrebačke županije putem Javnog natječaja za financiranje projekata udruga i drugih neprofitnih organizacija u području zaštite okoliša i prirode u 2025.
-Ovu ekoakciju nastavljamo i naredne godine, više širenjem na okolicu naselja budući da u naselju je Ambrozija doslovno iskorijenjena - kazali su iz DVD-a Novo Čiče.
foto: DVD Novo Čiče
Galerija slika

Petar Krasnić zabio za gostujuće slavlje Turopoljca i vrh ljestvice, Jelačić ostao bez pobjede u Laduču

U Velikoj Mlaki obilježena 30. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja Josipa Zidara

Mraclin primio pet komada u Ivaniću

Kurilovec ostao bez bodova na Udarniku, 'petarda' Dinama u Odranskom Obrežu u mreži Gaja iz Mača

Mraclin zamirisao na štrukle, knedle i starinske kolače

Najveći Oldtimer show do sada oduševio Velikogoričane
