Kako je nekada izgledala kultna "Stotka"
30.07.2020. / Ivana Ćurić
Vremeplov o 60 godina Pučkog otvorenog učilišta ovih dana vraća nas u Klub 100 kakav je bio nekada.
POUVG nastavilo je objavljivati stare fotografije posvećene 60 godina postojanja ovog kulturnog centra u našem gradu. U nedavnoj objavi na društvenoj mreži fotografijama nas vraćaju u nekadašnji izgled kultnog kluba.
"Klub mladih" započeo je s radom '69. u podrumu zgrade Narodnog sveučilišta, točnije u prostoru stare kotlovnice koju je preuredila tadašnja mladež. U susjednoj prostoriji '83. "niknuo" je popularni "Klub 100" namijenjen "malo starijima". Isprva zamišljen kao klub koji može primiti do sto posjetitelja, ubrzo je popularna "Stotka" postala mjesto u kojem se okupljalo više od 800 ljudi.
Za više fotografija kliknite OVDJE.
Zadnje objavljeno
Folklor ispunio dvoranu Pučkog učilišta: KUD Nova Zora i KUD Velika Mlaka pobjednici Gradske smotre
Hajduk ponovno zabio, kapetan odlučio dvoboj s Jaskancima
Obnovljena Ulica Kovači u Velikoj Mlaki, slijedi rekonstrukcija Kramarićeve i novi nogostupi
Karla i Petar Kordić iz Donje Lomnice uspješno debitirali na Paraolimpijskim igrama, roditelji ponosni i presretni: Srce mi je puno!
"Bachu za rođendan": Koncert i predavanje u Umjetničkoj školi Franje Lučića
Na natječaj u pisanju poezije Gradske knjižnice pristigle 102 prijave, proglašenje najboljih na završnoj svečanosti