Lovci goričke "Srne" obilježili svetog Huberta svog zaštitnika: Tradicija okupljanja prenosi se sa starih na mlade
Članovi Lovačkog društva "Srna" Velika Gorica već desetljećima tradicionalno obilježavaju Svetog Huberta, svog zaštitnika, Kraljevskim lovom i prijateljskim okupljanjem. U svom Lovačkom domu na Kušancu lovci i njihovi gosti okupili su se u zajedničkom lovu na sitnu divljač i štetočine. Nakon uspješnog lova i podjele divljači uslijedilo je tradicionalno okupljanje. Uz običan ručak i neobična tradicija. Uz otvorenu vatru kraj Lovačkog doma pekli su kestenje i prepričavali lovačke događaje.

Prilika je to da se lovci sjete svojih pokojnih članova. Naravno, došli su i najstariji lovci. Jedan od najstarijih aktivnih lovaca zadnjih nekoliko godina za društvo pripremi kremšnite. Kaže, u znak sjećanja na one lovce koji odavno ne hodaju lovačkim stazama. Oni su prokrčili lovačke staze, kojima danas mladi lovci prolaze. Tradicija se mora nastaviti.
Tekst i foto: Boris Ćavar
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"