Mraclin zapalio kotlove, zagrijao selo i održao tradiciju
Mraclin je i ove godine ostao vjeran svojoj jesenskoj tradiciji. Prva subota u listopadu već devet godina znači samo jedno. Vrijeme je za paljenje rakije. U organizaciji KUD-a Dučec i Zavičajnog društva Turopolje, u centru sela zapaljena su dva kotla. Jedan za šljive, drugi za kruške i viljamovku.

Miris domaće rakije širio se mjestom, dok su se gosti grijali na bažulj, kolače i tamburaški štimung.
-Ovo je deveta godina zaredom, priča koja je već postala prepoznatljiva. Proces počne još krajem ljeta kada skupljamo voće koje naš Zlatko Galeković priprema za rakiju. Sve je to zajednički trud. Ove godine smo osim tradicionalnog bažulja pripremili i burgere, da zadovoljimo i mlađu ekipu. Za svakoga ponešto - rekao nam je Matija Kos, predsjednik KUD-a Dučec.

Za kotlom je, kao i uvijek, stajao Zlatko Galeković, najiskusniji među domaćinima.
-Danas delamo nakon 21 dan berbe šljiva i krušaka. Danas se vidi naš trud, jesmo li dobro pripremili ili nismo. Čekamo da vidimo - rekao je uz smijeh. Na pitanje koliko dugo peče rakiju, samo je odmahnuo rukom. „Već 50 i nešto godina. Nemrem se ni setiti.“

Rakija se krčkala, atmosfera je rasla iz sata u sat, a posjetitelji su dolazili sa svih strana. To je dodatno podizalo raspoloženje.
Još jedna odlična tradicija u turopoljskom kraju, kojoj se posjetitelji uvijek rado vraćaju.
Galerija slika
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...
Mlada nada Gorice na pripremama za Europsko prvenstvo u Walesu: Luka Vrzić na popisu izbornika Oreščanina
Velikogorički sedmaš Mijo Novak osvojio broncu na Matematičkoj olimpijadi u Rumunjskoj
Velika nedjeljna završnica Gorica Opena: Vrhunska odbojka na pijesku na terenima kod Betonca!
Velika Buna pobjedom nad Šiljakovinom krenula u obranu naslova, u nedjelju se igra u Donjem Hruševcu i slavi Dan mjesta
Velikogorička priča o Kristini Ivatović i o društvu koje okreće glavu kada to ne bi trebalo