Nakon memorijala za Tihicu, izviđači putuju na "Boranku"
Igre u prirodi, vatrogasni poligon, gađanje lukom i strijelom, podizanje šatora, vezanje čvorova-samo su neki od zadataka koje su protekle subote u našem gradu izvršavali brojni izviđači u sklopu 7. memorijalne akcije "Nitko da ne dođe do prijatelj drag".
Akcija je to u organizaciji Turopoljske udruge skauta, a u spomen na osnivača velikogoričkih izviđača Tihomira Tomašića-Tihicu koji je kao hrvatski branitelj ubijen na vukovarskoj Ovčari.

Oko 280 izviđača tom prigodom se okupilo na otvorenju akcije koje je održano kod Muzeja Turopolja, a sudionici su pristigli iz Zagreba, Osijeka, Karlovca, Duge Rese, Petrinje i Siska uz domaćine, turopoljske skaute.
-Među ljudima koji su ubijeni na Ovčari ubijen je i naš Velikogoričan Tihomir Tomašić Tihica i mislim da zaslužuje da ga se mi izviđači sjetimo barem jednom godišnje i posvetimo mu jedno druženje. Prilika je to gostima da upoznaju naš grad, a mi se trudimo da im akcija bude zanimljiva. Osim što smo memorijal naslovili po Tihomiru ove godine prihode od uplata kotizacija iskoristit ćemo za sudjelovanje u akciji Boranka, pošumljavanju Hrvatske tamo gdje su izgorjele šume. Zajedno s prijateljima iz Okića sljedeći vikend idemo na Boranku u Split i nadamo se da ćemo zasaditi barem tisuću stabala-rekao je Alen Konjević iz TUS-a.

Na svečanom otvorenju u ime grada Izviđače je pozdravio Zdenko Đuran iz Gradskog odjela za mlade, a nakon toga su krenuli u izvršavanje zadataka.
Na igralištu iza Osnovne škole Eugena Kvaternika natjecalo se u raznim izviđačkim disciplinama, pokazali su kako se podiže šator, pali logorska vatra, komunicira signalizacijom, i kako se gađa lukom i strijelom, kod Javne vatrogasne postrojbe DVD Velika Gorica pripremio im je vatrogasni poligon, a razne igre igrale su se u parku kod Muzeja Turopolja.
Bivši igrač Gorice zvijezda 3x3 košarke: Poseban je to gušt
FOTO Petak je na Gorice: Posjetili smo sajmište!
Četvrt stoljeća slavne trilogije "Gospodar prstenova": Povratak na veliko platno u Kinu Gorica
Dani frankofonije u Retro kinu Galženica: Pogledajte nagrađivane francuske filmove
Lučićevi dani u Velikoj Gorici uz Komorni zbor "Ivan Filipović" i "Missu Jubilaris"
Mlade nade goričkog iTeama na turniru u Sisku, idući tjedan počinju treninzi na vanjskim terenima