
Naučite izraditi hotel za kukce i saznajte sve o oprašivačima kao najvažnijim pomagačima bioraznolikosti
Ogranak Seljačke sloge Buševec uz potporu Zagrebačke županije, Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša provodi projekt „Bzzz, bzzz“ (pričajmo oprašivački).
U sklopu projekta organizirano je edukativno predavanje o manje poznatim oprašivačima koje možda nekad ni ne vidimo.
Ipak radi se o ključnim pomagačima u održavanju bioraznolikosti i zdravlja našeg okoliša.
U srijedu 19. veljače od 19:00 sati u Domu kulture Buševec saznajte tko su naši najvažniji oprašivači, zašto su ugroženi i kako im možemo pomoći.
U sklopu događanja bit će održana i praktična radionica izrade hotela za kukce, gdje možete naučiti kako vlastitim rukama stvoriti sigurno utočište za korisne kukce.
Radionica je zakazana za petak 21. veljače od 18:00 sati u Domu kulture Buševec.
-Sudjelovanje je besplatno, a broj mjesta za radionicu izrade hotela za kukce je ograničen, stoga rezervirajte svoje mjesto na vrijeme. Povedite prijatelje i djecu te nam se pridružite u očuvanju prirode – poručili su organizatori.
Prijave i dodatne informacije: 091 395 0912 (Ivan)

Gorička policija nadzirala kamione i autobuse: „Nisu utvrđene nepravilnosti niti prometni prekršaji”

Ove nedjelje „Chill&Grill”, 27 ekipa u borbi za titulu najboljeg roštilj majstora, a bira se i najbolja gibanica!

„Naših 20 godina”: Ukoričena povijest KUD-a ČIČE Novo Čiče

Trener Bišćan i 'savršene' Hokice ne misle se na ovome zaustaviti: Treba nastaviti raditi, treba uvijek ostati ambiciozan i tražiti još veći sportski rezultat!

DOMiNO Velika Gorica: Crno na bijelo za očuvanje vrijednosti i nastavak razvoja grada

U subotu Dan branitelja Velike Gorice uz koncert Gazdi
