Otvorenje izložbe 2. Velikogorički salon „Košmari ustraju, ali ustrajemo i mi” u Galeriji Galženica
Otvorenje izložbe Drugi Velikogorički salon „Košmari ustraju, ali ustrajemo i mi” zakazano je za utorak 10. lipnja od 19:00 sati u Galeriji Galženica. Kustosica izložbe je Jozefina Ćurković.
Drugi Velikogorički salon okuplja 12 umjetnika i umjetnica čiji radovi uranjaju u nelagodna, fragmentirana stanja suvremenog postojanja – osjećaje koje najčešće prešućujemo, prikrivamo ili racionaliziramo.
Sudjeluju Nataša Devčić, Marijana Stanić, Marija Lovrić Rajačić, Hana Hanak, Martina Miholić, Ana Katulić, Tara Stanić, Sara Pukanić, Matej Vuković, Željka Kaurić, Mirna Nestić i Mihael Frančić.
Izložba postavlja ključna pitanja poput: Što nas gura u „nisku frekvenciju”? Može li slabost biti snaga? Je li narcizam ponekad nužan za preživljavanje? Kako danas doživljavamo empatiju, sram, zavist ili samosažaljenje?
Izložba ostaje otvorena do 8. srpnja, a ulaz je slobodan za sve posjetitelje.
Pročitajte naš članak o Prvom Velikogoričkom salonu OVDJE!

Mlade nade goričkog rukometa na prestižnom turniru u Kataloniji: Ovo je nagrada našim dečkima za naporan rad i odricanje tijekom cijele sezone!
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske