Patronažne sestre obilježit će Međunarodni dan sestrinstva uz javnozdravstvenu akciju za građane
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava 12. svibnja, građani Velike Gorice imat će priliku sudjelovati u javnozdravstvenoj akciji koju organiziraju patronažne sestre.
Akcija će se održati u predvorju Dom zdravlja Velika Gorica u utorak, 12. svibnja od 8:00 do 10:00 sati, a namijenjena je svim građanima koji žele napraviti brzu provjeru svog zdravstvenog stanja i dobiti korisne savjete.
Tijekom akcije građani će moći besplatno izmjeriti krvni tlak i razinu šećera u krvi, kao i dobiti stručne savjete o zdravom načinu života i pravilnoj prehrani.
Ovogodišnja poruka Međunarodnog dana sestrinstva glasi: „Naše sestre, naša budućnost. Osnažene sestre spašavaju živote“, čime se dodatno naglašava važnost i nezamjenjiva uloga medicinskih sestara u zdravstvenom sustavu.
Organizatori pozivaju sve građane da se odazovu ovoj akciji i učine mali, ali važan korak prema očuvanju vlastitog zdravlja.
Ujedno, ovim putem upućena je i zahvala svim medicinskim sestrama na njihovoj svakodnevnoj predanosti, stručnosti i brizi za pacijente.

Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova
Završnica sezone Štoos teatra uz koncertno čitanje fragmenata dramskog i pjesničkog opusa Zorice Radaković
GO SDP-a obilježila Dan antifašističke borbe
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...
Mlada nada Gorice na pripremama za Europsko prvenstvo u Walesu: Luka Vrzić na popisu izbornika Oreščanina