Patronažne sestre obilježit će Međunarodni dan sestrinstva uz javnozdravstvenu akciju za građane
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, koji se obilježava 12. svibnja, građani Velike Gorice imat će priliku sudjelovati u javnozdravstvenoj akciji koju organiziraju patronažne sestre.
Akcija će se održati u predvorju Dom zdravlja Velika Gorica u utorak, 12. svibnja od 8:00 do 10:00 sati, a namijenjena je svim građanima koji žele napraviti brzu provjeru svog zdravstvenog stanja i dobiti korisne savjete.
Tijekom akcije građani će moći besplatno izmjeriti krvni tlak i razinu šećera u krvi, kao i dobiti stručne savjete o zdravom načinu života i pravilnoj prehrani.
Ovogodišnja poruka Međunarodnog dana sestrinstva glasi: „Naše sestre, naša budućnost. Osnažene sestre spašavaju živote“, čime se dodatno naglašava važnost i nezamjenjiva uloga medicinskih sestara u zdravstvenom sustavu.
Organizatori pozivaju sve građane da se odazovu ovoj akciji i učine mali, ali važan korak prema očuvanju vlastitog zdravlja.
Ujedno, ovim putem upućena je i zahvala svim medicinskim sestrama na njihovoj svakodnevnoj predanosti, stručnosti i brizi za pacijente.

Suradnja, baština i održivi turizam u fokusu InterWine radionice u Velikoj Gorici
U Gradićima održana 11. etno-likovna kolonija „Bojama čuvamo baštinu“
Impresivna slika ljudi koji 150 godina požrtvovno čuvaju svoju zajednicu: „Velika Gorica je grad vatrogastva!“
Dan otvorenih vrata JVP-a uz robote, K9 timove i veliko goričko srce
Dvije velike seniorske medalje za goričko hrvanje: Gabriel Đukić viceprvak Hrvatske, Mate Filipović brončani!
Sretno, kapetane: Jura Pršir seli u Poljsku u 'rukometni grad' Plock