Povratak turizma. Brojke u županiji premašile 2019. godinu
Prema najnovijim podacima sustava eVisitor Zagrebačka županija bilježi sjajne turističke rezultate. U prva četiri mjeseca ostvareno je čak 97 posto više dolazaka i 85 posto više noćenja u odnosu na isto razdoblje 2021. godine. Usporedimo li ovogodišnje podatke s onima rekordne 2019. ostvarena je razina od 94 posto dolazaka, dok je broj noćenja za 8 posto premašio broj noćenja u prva četiri mjeseca 2019. godine.
Najposjećeniji županijski gradovi bili su Velika Gorica, Jastrebarsko, Sveta Nedelja, Ivanić-Grad i Samobor, a osim iz Hrvatske najviše gostiju bilo je iz Njemačke, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije, Austrije, Srbije, Mađarske, Češke, Poljske i Ujedinjene Kraljevine.
- Od sezone svi imamo velika očekivanja, a ovi rezultati vjetar su u leđa svim turističkim djelatnicima da svakom gostu ponudimo nezaboravan doživljaj u zelenom zagrebačkom prstenu – rekla je Ivana Alilović, direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije.
Podsjetila je i na nedavno održan WRC Croatia Rally.
- Drago nam je što se ovaj sportski spektakl koji se prenosio u više od 150 zemalja svijeta održao i na području naše županije te je u svijet poslana sjajna pozivnica za dolazak u Zagrebačku županiju - dodala je.
Naglasila je i kako trend zanimanja za kuće za odmor na kontinentu neprestano raste.
- Upravo ta 'ruralna utočišta' omogućuju autentičan, siguran i održiv boravak za svakog našeg gosta s naglaskom na boravak u prirodi i općenito na otvorenom - pojasnila je Alilović podsjetivši i na ostale adute Zagrebačke županije, vrhunsku eno gastro ponudu, poznate vinske ceste, brojne šetnice i biciklističke staze te bogatu prirodnu i kulturnu baštinu Zagrebačke županije.
Patrik Buntak predstavlja Hrvatsku i svoju Veliku Goricu na velikoj međunarodnoj završnici Sportskih igara mladih: U Splitu stižu i Ibrahimović, Figo, Vrsaljko, Karabatić...
Ačkar uvodi red u gradnju višestambenih zgrada: Velika Gorica jedini veliki grad u Hrvatskoj koji čuva 45 % parcele za zelenilo
Ukraden stol vraćen u parkić u Gradićima
Policija najavila tjedni nadzor posebne skupine vozača: Pod povećalom motociklisti, mopedisti, biciklisti i romobilisti!
U Magdalenićevoj zaustavljen s nizom prometnih prekršaja
Kobilić za srčekovce: Seoske igre ove godine imaju humanitaran karakter, prikupljaju se sredstva za Udrugu Veliko srce malom srcu