Promocija slikovnice Štefice Šantić sutra u Područnoj knjižnici Galženica
„Čarolija Božića” naziv je slikovnice autorice Štefice Šantić čija će se promocija održati u četvrtak, 18. siječnja, u Područnoj knjižnici Galženica s počekom u 18 sati.
Umirovljena učiteljica Štefica Šantić iz Petrinje, koja već dugi niz godina živi u naselju Bukevje, ovim je djelom blagdanske običaje svoga kraja, iz doba svoga djetinjstva sačuvala od zaborava namijenivši ovu slikovnicu mlađim generacijama i onima koji tek dolaze. Knjiga je posebno namijenjena roditeljima kojima Štefica želi poručiti da što više razgovaraju sa svojom djecom, pričaju im o svojim danima djetinjstva i običajima koji danas polako blijede.
Štefica je kroz 33 godine rada kao učiteljica razredne nastave u osnovnoj školi u Sisku uočila pozitivne, ali i negativne promjene koje se odvijaju među generacijama pa se nada da će ovom svojom slikovnicom potaknuti svakoga da i nakon blagdana pronađe onu čaroliju u sebi, čaroliju zajedništva.
Štefica iza sebe već ima izdanu slikovnicu „Kad zaplešu anđeli”, a ovo je njeno drugo djelo u izdanju Ogranka Matice Hrvatske u Petrinji. Nada se da će uskoro svjetlo dana ugledati i zbirka poezije koju piše od srednjoškolskih dana. Članica je i poetskog kluba koji djeluje u Područnoj knjižnici Galženica, u okviru čijeg će susreta sutra biti predstavljana njezina „Čarolija Božića” na koju ste svi pozvani.
Razgovor sa Šteficom Šantić uoči promocije njene nove slikovnice pročitajte ovdje.
Podrška strukovnom obrazovanju: 36 učenika iz Zagrebačke županije dobilo stipendije za deficitarna zanimanja
Crveni križ Velika Gorica poziva na izvanrednu akciju darivanja krvi u petak
Goričkim gimnazijalcima državna matura nije bauk! Josip Tomić ostvario najbolji rezultat u Hrvatskoj: „Znao sam da sam dobro napisao, ali nisam to očekivao”
JRE-Hrvatska i TZ Zagrebačke županije jačaju gastronomsku ponudu kroz novi projekt
Velikogoričanin Tin Kaurić postao europski prvak u akvatlonu i osvojio povijesno zlato za Hrvatsku: Možemo biti itekako zadovoljni sretni i ponosni!
Vatrogaskinje DVD-a Ribnica među hrvatskim predstavnicima na međunarodnom natjecanju u Austriji