
Publika u Buševcu upoznavala tradicijska glazbala
U Buševcu nikad ne nedostaje događanja, pa tako ni ove jeseni. Proteklog vikenda u Domu kulture održan je 15. međunarodni festival tradicijskih glazbala.
Na festivalu su ove godine nastupile su grupe iz Cipra, Rumunjske, Slovačke i Švedske, a iz Hrvatske su sudjelovali Trio Janči, Klub dobrih vibracija, domaćin OSS Buševec te sudionici seminara za gajdaše koji su nastupili kao Gajdaški orkestar.
Publika je tom prilikom mogla čuti razna glazbala europskih naroda među kojima su zasvirale gajde, lijerica, švedske gajde, slovačke gajde i razna slovačka puhača glazbala, cimbale, afričke bubnjeve, violine, a naravno i tamburice.
Nakon nedavnog obilježavanja 50 godina od izvedbe prve turopoljske svadbe, i glazbenog vikenda iza nas, 14. listopada slijedi još jedna manifestacija vrijedna posjeta, a to je Buševska kestenijada.
Galerija slika

Skupština Zagrebačke županije odlučila o dobitnicima javnih priznanja, među njima su Josip Mučnjak i Gordana Kovačić iz Velike Gorice i DVD Kravarsko

Juraj Huber osvojio Betonac Open, Josip Pavlinić dobio nagradu za fair play: Još jedan u nizu zanimljivih turnira, uz povjetarac

Mladi župljani Navještenja BDM hodočastili u Rim: Slijedimo primjer blaženog Ivana Merza

Tibi ostaje Goričanin: Cilj je da budemo još konkurentniji

Turizam u Zagrebačkoj županiji: Velika Gorica i dalje na vrhu po broju dolazaka i noćenja, slijede Jastrebarsko i Sveta Nedelja

Kada glas Pacifika zapjeva u srcu Turopolja
