Šesti Dan mimoza u Velikoj Gorici
Dan prevencije raka maternice u Hrvatskoj se ove godine obilježava po 11. put, a tako će biti ove subote u Velikoj Gorici.
Gorički Dan mimoza održava se po šesti put. Veleučilište Velika Gorica zajedno s Gradom Velikom Goricom, Hrvatskom ligom protiv raka, Poliklinikom Zahi i Udrugom Zdravka od 10 do 13 sati na Tržnom centru obilježit će Dan prevencije raka vrata maternice humanitarnom akcijom prodaje mimoza u subotu, 20. siječnja.
-Dođite, kupite buketić mimoza, obradujete sebe i druge, pomozite sebi i drugima-poručili su organizatori.
Rak vrata maternice u Hrvatskoj je jedno od najčešćih sijela raka u žena između 20. i 49. godine života. U 2015. godini u Hrvatskoj je od ove zloćudne bolesti umrlo 111 žena, tj. jedna žena gotovo svaki treći dan. Upravo ovakve brojke razlog su za organiziranje javnozdravstvenih akcija čiji je cilj podsjetiti žene da je njihovo intimno zdravlje krhko poput cvijeta mimoze te da su redoviti ginekološki pregledi, u ovom slučaju papa test, nešto što je nužno kako bi očuvale vlastito zdravlje.

Zbog radova u Buzinu mogući zastoji u prometu iz smjera Gorice, linije ZET-a mijenjaju trase
Kurilovečki lavovi nastavljaju gaziti: Nakon Istre stradao i Dinamo, na Udarnik 'po savjet' svratio i Jakir
Tradicionalni Kraljevski lov goričkih lovaca: Čuva se sjećanje na kraljeve lova i lovišta
Policija uhitila pijanu vozačicu na Cibljanici, zaradila novčanu i kaznu zabrane upravljanja vozilom
ČičaMiča i Dječji odjel Gradske knjižnice pozivaju na obilježavanje Svjetskog dana dobrote i ljubaznosti
Dani njemačke nacionalne manjine obilježit će se u Velikoj Gorici: Uživajte u koncertu i filmovima njemačke kulture