Srednja strukovna škola poziva na Dan otvorenih vrata
Srednja strukovna škola Velika Gorica organizira Dan otvorenih vrata namijenjen svim zainteresiranim učenicima i njihovim roditeljima kojima će predstaviti programe koji se mogu upisati. U sklopu Dana otvorenih vrata škole održat će se i Dan otvorenih vrata Regionalnog centra kompetentnosti te Festival znanosti, a cijeli događaj odvijat će se u petak, 24. travnja.
Škola će predstaviti 12 obrazovnih programa i to: AUTOMEHATRONIČAR, OPERATER ZA STROJNE OBRADE, MONTER STROJARSKIH INSTALACIJA, ELEKTROINSTALATER, ELEKTROMEHANIČAR, FRIZER, KONOBAR, KUHAR, TEHNIČAR U STROJARSTVU, TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU, KOZMETIČAR i POMOĆNI KUHAR.
-Naši sadašnji učenici će budućim učenicima prezentirati zanimanja kroz zanimljive radionice koje će se odvijati u holu škole, razredima i kabinetima – istaknuli su iz škole.
U sklopu Dana škole održat će se i Festival znanosti s posebno zanimljivim programom:
10:00 - 12:00 sati „Mreže: Čovjek, Priroda, Tehnologija“ - Izlaganje plakata koji prikazuje odnos čovjeka, prirode i tehnologije te etičke aspekte koji proizlaze iz njih.
10:00 - 12:00 sati „Mreža znanja“ - Prezentacija i radionica iz različitih područja fizike; predstavljanje učeničkih radova; kviz s pitalicama o značaju i važnosti broja π.
10:00 - 12:45 sati „Virtualno zavarivanje 2025.“ - Simulacija strujnih zavarivanja MIG/MAG postupkom, REL postupkom, TIG/WIG postupkom, orbitalno zavarivanje, sučeono zavarivanje, kutno zavarivanje.
10:00 - 12:45 sati „Izradi svoje STEM didaktičke naprave 2025.“ - Izrada didaktičkih naprava u STEM području uz pomoć 3D printera, zupčanici, prijenosi, osnove mehanike, opruge.
Posjetite Dan otvorenih vrata Srednje strukovne škole i Regionalnog centra kompetentnosti kao i Festival znanosti u Velikoj Gorici.
Svečani mimohod 40 klubova na otvaranju jubilarnog Alpas Cupa Velike Gorice: Ivan Šćepina izveo početni udarac!
Teško ozlijeđen pri padu s romobila u Miošićevoj
Turopoljsko-posavska liga u subotu u Jagodnom, u nedjelju u Čičkoj Poljani
Akcije dobrovoljnog darivanja krvi od utorka u Velikoj Gorici
MNL VG Sjever: Petrovina je domaćin u Gradićima, u nedjelju se igra u Gornjoj Lomnici
KTC nastavlja nagrađivati svoje kupce, u svibnju podijeljena još dva automobila