
Što sve donose susreti Matice hrvatske u ovoj godini?
Ovog četvrtka u Muzeju Turopolja nastavljaju se susreti u organizaciji Matice hrvatske, a sudeći prema godišnjem planu raznovrsnih i zanimljivih susreta neće nedostajati do kraja godine.
Prva tema Matičinog četvrtka 31. siječnja bit će javno informiranje u Velikoj Gorici nekad i danas o čemu će govoriti Aleksandar Božić, a ovog mjeseca još nas očekuje susret Klape Leggero, predstavljanje knjige Snježane Strbad te gostovanje udruge Obnova iz Zagreba.
Među četiri susreta u ožujku nam slijedi i 4. Đurđina večer, a travanj između ostalog donosi i raspravu o Turopoljskom dijalektu.
U svibnju će biti pet susreta Matice hrvatske, a jedan od njih bit će posvećen časopisu Luč. Detaljan program nećemo otkriti, no svi susreti bit će najavljeni na našem portalu. Dodajmo samo kako su u planu i nove Turopolske večeri, predavanja koja će voditi gosti iz Hrvatskog instituta za povijest te susreti s goričkim udrugama koje će prezentirati svoj rad.

Nastavlja se ciklus besplatnih edukacija o financijskoj pismenosti i upravljanju novcem

"Putevima Domovinskog rata": Velikogorička UHBDR - Zračna luka Zagreb posjetila Aljmaš i Vukovar

Sve je spremno za 3. Kotlić u Starom Čiču: „Želja nam je da manifestacija postane tradicionalna”

Posavec uvjerljivim gostujućim slavljem stigao na vrh Jedinstvene 1. ŽNL, Mladost u Obrezini ostavila Meštricu na 'nuli'

Robert Vukašinec zabio za slavlje Bune nad Gradićima, Lukavec i Turopoljac odigrali bez pobjednika, Polet na Zvrniku do sva tri boda golovima Ivkića i Galovića

Oglede festival je otkazan!
