U Centru za posjetitelje traju edukacije za vodiče-interpretatore, među polaznicima dvoje Velikogoričana!
U sklopu projekta „KulTurama“ u kojem je, sa još šest turističkih zajednica uključena i Turistička zajednica grada Velike Gorice, u Centru za posjetitelje u našem gradu od 2. do 11. srpnja održava se edukacija za „Vodiča interpretatora“ organizacije Interpret Europe.
-Većina programa sastoji se od praktičnih vježbi korištenjem interpretativnih tehnika i metoda te traganjem za jedinstvenim svojstvima pojava i predmeta. Svi polaznici, od kojih su dvoje naših Velikogoričana, Nikola i Mihaela, okušat će se u razumijevanju potreba posebnih skupina posjetitelja te u svoj rad uključiti učenje o održivom razvoju- kažu iz Turističke zajednice.

Europsko udruženje za interpretaciju baštine Interpret Europe održava treninge za vodiče interpretatore koji su namijenjeni muzejskim i turističkim vodičima te svima onima koji imaju priliku osobno predstavljati baštinu posjetiteljima, a imaju nešto iskustva u vođenju posjetitelja. Za sve koji žele nadograditi vještine predstavljanja kulturne i prirodne baštine metodama i tehnikama interpretacijskog vođenja, ovaj 40-satni tečaj je nezaobilazna postaja na putu prema tim ciljevima.

Učenicima i studentima gradonačelnik uručio stipendije: „Znanje će vas dovesti do cilja kojeg želite”
Ukraden traktor u Hrašću Turopoljskom
Ostalo je još nekoliko dana za prijavu na natječaj za kratku priču "Turopoljska poculica"
Usvojen Proračun Zagrebačke županije za 2026., veći je za 32 posto u odnosu na ovogodišnji
"VG 30 Pogled u budućnost": "Velika Gorica više nije spavaonica Zagreba! Spajanjem tradicije, prirodnih ljepota i snage poduzetništva uspješno gradi vlastiti identitet"
"Nekulturno uzdizanje" u Caffe baru Chelos: Ivica Lazaneo dolazi sa svojim hit stand - upom nasmijati publiku