U četvrtak proglašenje pobjednika natječaja "Turopoljska poculica"!
Matica Hrvatska u četvrtak, 30. ožujka, održat će proglašenje rezultata 14. Matičinog književnog natječaja pod nazivom „Turopoljska poculica“.
Natječaj je trajao od 25.rujna do 25.prosinca 2022. godine, a na njega je prispjelo 45 radova. Kajkavskim jezikom napisano je 12 radova, a hrvatskim standardnim jezikom napisana su 33 rada. Radovi su prispjeli iz cijele Hrvatske.
- Prosudbeno povjerenstvo odabralo je po jedan najbolji rad na kajkavskom te na standardnom hrvatskom jeziku, a izabralo je još četiri rada (dva na kajkavskom i dva na standardu) koji su ušli u uži izbor – poručuju iz Matice.
Ovom prilikom bit će proglašeni najbolji radovi i predstavljeni njihovi autori koji će biti nagrađeni prikladnom nagradom.
Proglašenje će se održati 30. ožujka u VIP salonu na prvom katu zgrade s početkom u 18 sati.
KUD Dučec poziva na koncert „Narodil se Jezuš Bog“ u Mraclin
Prijave za Hvidru još do subote, u nedjelju kreće uzbudljiva malonogometna akcija u srednjoškolskoj dvorani
Blagdan je svetog Stjepana prvomučenika: Prema običajima na Štefanje se ide u posjet rodbini, susjedima i prijateljima
Uspomene za cijeli život: Mlade rukometašice Udarnika i ove godine otputovale u Švedsku na jedan od najvećih svjetskih turnira
Blagdanska aukcija Futsal Dinama za JKOSI Fuji: Dresovi na licitaciji, cilj je do kraja veljače prikupiti deset tisuća eura za odlazak na turnir u Švicarsku
Betlehemsko svjetlo na Badnjak doneseno u Gradsku upravu