U petak zaprašuju komarce u susjednoj općini: Pozivaju građane da ne izlaze na ulicu u vrijeme zamagljivanje te da pčelama onemoguće izlaz iz košnica
U petak u ranim jutarnjim satima, od 4 do 7 sati, provest će se zaprašivanje komaraca na području općine Orle. Adulticidni tretman ćemo provoditi hladnim zamagljivanjem sa zemlje, uz korištenje uređaja za hladno zamagljivanje (Mobilstar E) za aplikaciju insekticida s vozila u pokretu.
- Riječ je o insekticidima odobrenim od Svjetske zdravstvene organizacije i Ministarstva zdravlja RH za primjenu u naseljenim područjima koji nisu opasni za ljude ili toplokrvne životinje, ali bi kod osjetljivih osoba mogli izazvati iritaciju dišnih putova. Pozivaju se građani da bez potrebe ne izlaze na ulicu u vrijeme zamagljivanje te da ako na obuhvaćenom području drže košnice s pčelama onemoguće izlaz iz košnica na dan uništavanja komaraca – poručili su iz tvrtke EKO-DERATIZACIJA“ d.o.o., koja provodi akciju.
U akciji dezinsekcije koristit će se CYPERBASE (CIPERMETRIN, TETRAMETRIN), a kao otapalo koristit će se voda.
Foto: Dubravka Petric/Pixsell
Emotivna priča o tragičnom gubitku: Drago Hedl Velikogoričanima predstavio svoj roman "Matija"
VG Čistoća najavila veliku kontrolu spremnika za miješani komunalni otpad!
"Čuvajmo baštinu": Svoj rad na očuvanju tradicije našeg kraja predstavio Goran Postić
Umjetnička škola Franje Lučića otvara pripremno obrazovanje suvremenog plesa za djecu
Bliži se Noć kazališta: U Gorici pogledajte "Stambeno pitanje", ulaznice su već u prodaji
Uskoro Dani okusa Zagrebačkog kraja: Mon Ami i Babriga pripremili ukusne menije po posebnim cijenama