U Velikoj Gorici proslava 120 godina automobilističke kulture u Hrvatskoj
28.05.2026. / Redakcija
Oldtimer klub Turopolje organizira proslavu 120 obljetnice automobilističke kulture u Hrvatskoj koja će se održati u Velikoj Gorici, ove nedjelje, 31. svibnja.
Zaljubljenici u automobilizam i entuzijasti od kojih mnogi čuvaju i s pažnjom vode brigu o starodobnim vozilima proslavit će jubilej osnivanja Prvog hrvatskog automobilnog kluba davne 1906. godine.
U Parku dr. Franje Tuđmana u Velikoj Gorici, izradit će se zajednička milenijska fotografija s oldtimerima, a svečanom akademijom prisjetiti se povijesti automobilizma.
Svečanost počinje u 19 sati, a od 20 sati održat će se svečana akademija u Dvorani Gorica.
Galerija slika
Zadnje objavljeno
Svjetski dan darivatelja krvi: „Najvrjedniji poklon koji se ne može kupiti“
Na nasipu u Novakima Šćitarjevskim planuo požar, u potpunosti izgorio bager
Suradnja, baština i održivi turizam u fokusu InterWine radionice u Velikoj Gorici
U Gradićima održana 11. etno-likovna kolonija „Bojama čuvamo baštinu“
Impresivna slika ljudi koji 150 godina požrtvovno čuvaju svoju zajednicu: „Velika Gorica je grad vatrogastva!“
Dan otvorenih vrata JVP-a uz robote, K9 timove i veliko goričko srce