
Učenici Hribara s „Anđelama“ snimili film o pravljenju kukuruznog kruha
Društvo žena “Anđela Lovreković” nedavno je započelo suradnju sa Osnovnom školom Nikole Hribara iz Velike Gorice.
Tako su na poziv profesorice Marije Patrlj “Anđele” organizirale prikaz pečenja kukuruznog kruha u krušnoj peći na Drevovom gruntu, kod obitelji Kovačić.
Vrijedni učenici koji su Mraclin posjetili zajedno s učiteljicama sve su snimili te napravili jedan kratki film o nastajanju kukuruznog kruha.
Kako kažu „Anđele“ priča je ispričana na njihovom mraclinskom dijalektu, a film su imale priliku pogledati povodom Dana kruha koji je obilježen u školi.
-Moram reći da je to lijep dokument koji će nam ostati u nasljeđe, te na taj način sačuvati dio naše tradicije. Naša suradnja sa školom ide dalje, pa ćemo u prosincu ugostiti učenike i profesore iz “Hribara” te njihove goste iz Makedonije i Italije- otkrivaju „Anđele“.
Tom prigodom pripremat će štrukle s tropom, te ih gostima i servirati. Projekt se financira iz sredstava Europske unije koji ima za cilj očuvanje kulturne baštine, tradicijskih običaja, recepata, dijalekata, govora i jezika.
(Izvor:Mraclin.hr)
Galerija slika

Nastavlja se ciklus besplatnih edukacija o financijskoj pismenosti i upravljanju novcem

"Putevima Domovinskog rata": Velikogorička UHBDR - Zračna luka Zagreb posjetila Aljmaš i Vukovar

Sve je spremno za 3. Kotlić u Starom Čiču: „Želja nam je da manifestacija postane tradicionalna”

Posavec uvjerljivim gostujućim slavljem stigao na vrh Jedinstvene 1. ŽNL, Mladost u Obrezini ostavila Meštricu na 'nuli'

Robert Vukašinec zabio za slavlje Bune nad Gradićima, Lukavec i Turopoljac odigrali bez pobjednika, Polet na Zvrniku do sva tri boda golovima Ivkića i Galovića

Oglede festival je otkazan!
