ULIKUM VG pripremio izložbu "Sjećanje na Vukovar"
U Izložbenom prostoru Pučkog otvorenog učilišta članovi Udruge ULIKUM VG ovog tjedna postavit će izložbu pod nazivom "Sjećanje na Vukovar".
Otvorenje izložbe bit će ovog petka u 18 sati, a građani će ju moći razgledati do 24. studenog. Izložba je posvećena sjećanju na stradavanje herojskog grada Vukovara, a otvorit će ju magistar Ante Živković Fošar.
O izlagačima čija ćemo umjetnička djela imati priliku pogledati iz POUVG-a ističu sljedeće:
Vlatka Bauer, rođena Vukovarka, "...stvaralačkom radošću pristupa vrlo ozbiljnoj temi koja je obilježila njen život i prati je do današnjeg dana. Iskustvo razaranja, stradanja i progonstvo daje joj za pravo da progovori i o tome. Slaže prizore i simbole, upućuje na opća i prepoznatljiva mjesta bez želje za osvetom, samo upućuje na bitno, na ono što se nikada ne smije zaboraviti." (prof. Ž. Đerek)
Josip Benjak osjetio je radikalnu potrebu da vlastitom stilskom autonomijom prikaže slike ratnih užasa u Vukovaru. U prvom planu u njegovim je slikama dominantan emotivni naboj, ljudska patnja, tjeskoba, bezizlaznost...
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske
Solarni dnevni boravak i besplatna predavanja o ugradnji vlastite elektrane u Velikoj Gorici! Stiže nam Zelena energetska zadruga