Upaljena svijeća mira
05.12.2016. / Nefertum IT
Prvi tjedan došašća već je iza nas, pa je jučer na red stiglo i paljenje druge svijeće na adventskom vijencu što je obilježeno u centru grada, i u drugim naseljima.
Druge nedjelje Adventa upalili smo svijeću mira, tim činom odašilje se poruka pomirenja sa svima kako bi se tim pomirenjem pripravio put Gospodinu do srca vjernika.

U društvu malih Velikogoričana drugu adventsku svijeću na vijencu kod Muzeja Turopolja zapalio je zamjenik gradonačelnika Ervin Kolarec, molitvu je predvodio vlč. Norbert Ivan Koprivec, a zbor mladih iz župe Navještenja Blažene Djevice Marije animirao je događanje duhovnom pjesmom.

Dekan velikogoričko-odranski Đuro Sabolek predvodio je molitvu u Mraclinu gdje su se mještani okupili na paljenju svijeće kod kapelice Svetog Vida, a druženje mještana nastavio se i nakon molitve. Također, poslje svete mise u župnoj crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije također je upaljena svijeća uz molitvu i blagoslov.

Pjesmom i sviranjem paljenje druge adventske svijeće u Vukovini su uveličali gosti iz Novog Čiča, članovi Kulturno-umjetničkog društva Čiče. Molitvu je predvodio kapelan marko Čolak, a drugu svijeću na simboličnom vijencu oko poklonca upalio je prvopričesnik Mihael.







(foto: facebook, Mraclin.hr, VGdanas)
Druge nedjelje Adventa upalili smo svijeću mira, tim činom odašilje se poruka pomirenja sa svima kako bi se tim pomirenjem pripravio put Gospodinu do srca vjernika.

U društvu malih Velikogoričana drugu adventsku svijeću na vijencu kod Muzeja Turopolja zapalio je zamjenik gradonačelnika Ervin Kolarec, molitvu je predvodio vlč. Norbert Ivan Koprivec, a zbor mladih iz župe Navještenja Blažene Djevice Marije animirao je događanje duhovnom pjesmom.

Dekan velikogoričko-odranski Đuro Sabolek predvodio je molitvu u Mraclinu gdje su se mještani okupili na paljenju svijeće kod kapelice Svetog Vida, a druženje mještana nastavio se i nakon molitve. Također, poslje svete mise u župnoj crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije također je upaljena svijeća uz molitvu i blagoslov.

Pjesmom i sviranjem paljenje druge adventske svijeće u Vukovini su uveličali gosti iz Novog Čiča, članovi Kulturno-umjetničkog društva Čiče. Molitvu je predvodio kapelan marko Čolak, a drugu svijeću na simboličnom vijencu oko poklonca upalio je prvopričesnik Mihael.







(foto: facebook, Mraclin.hr, VGdanas)
Zadnje objavljeno
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić