Vatrogasci u akciji: Tijekom srpnja uništavat će ambroziju na području Novog Čiča
Vatrogasci iz Novog Čiča i ove godine u srpnju će „objaviti rat“ ambroziji. Nastavlja se hvalevrijedna akcija čišćenja javnih površina od "nametnika" koji stvara velike probleme mnogim našim sugrađanima.
- Tijekom srpnja provest ćemo ekoakciju pod nazivom „Trajno suzbijanje ambrozije, čupanjem i spaljivanjem“ s javnih površina u naselju. Navedena akcija će se održavati u više termina – najavili su vatrogasci.

Pelud ambrozije je jedan od najjačih alergena među biljkama. Kod ljudi izaziva alergijske reakcije kao što su kihanje, svrbež i začepljenost nosa, konjunktivitis te otežano disanje. U fazi cvjetanja, ova biljka može proizvoditi od 5,5 do 20 grama peludi. Važno ju je ukloniti prije cvatnje kako bi se spriječilo izlučivanje peludi koja izaziva alergije kod ljudi, a potom i spriječilo stvaranje sjemena i daljnje širenje.
Naši vatrogasci za malenu Nives: Nek' joj svaki dan bude sretan kao ovaj!
Neodgovorno odlaganje otpada u Velikoj Mlaki, reagirala VG Čistoća
Počinje 'vatreno ludilo': Borimo se svi za jedan cilj, da Hrvatska bude što bolja!
Odbojkaški Gorica Open u Pješčanoj Areni: Aktualni i bivši prvaci i prvakinje Hrvatske i Slovenije najavljuju sjajne okršaje
Besplatna radionica za odrasle: Naučite osnove 3D modeliranja i printanja u Srednjoj stukovnoj školi
Procesijom i svetom misom proslavljen blagdan svetog Vida u Mraclinu