Večeras u Trumbetašu otvorenje izložbe akademske slikarice Anite Genc
U Galeriji Trumbetaš večeras se otvara izložba suvremene umjetnice Anite Genc zanimljivog naziva "Nišči k nikemu, nišči ni k manje". Ove riječi na bednjanskom dijalektu zapravo znače "Nitko k nikome, nitko ni k meni". Riječ je o ciklusu radova koji je intimno je i emocionalno putovanje kroz djetinjstvo umjetnice, njezinu povezanost s prirodom te sjećanja na jednostavnost i ljepotu ruralnog života.
Kroz crteže i izražajne teksture, Anita Genc otvara prostor osobne i univerzalne nostalgije, pozivajući promatrača da se prisjeti vlastite povezanosti s prirodom, samoćom i igrom.
Umjetnica svoj likovni izraz gradi na temeljima iskrenosti i intuitivne reakcije, stvarajući djela koja odražavaju bogatstvo kulturne baštine, prirode i emocija. Izložba donosi djelić njezina unutarnjeg svijeta, oblikovanog u krajoliku djetinjstva i pretočenog u snažne, vizualno dojmljive kompozicije.
Anita Genc (1985., Varaždin) akademska je slikarica i magistra razredne nastave s pojačanim predmetom likovne kulture. Članica je ULUPUH-a i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Iza sebe ima dugogodišnji rad u području dekorativne i likovne umjetnosti, a odnedavno se intenzivno posvećuje autorskom radu kroz samostalne i skupne izložbe.
Izložba se otvara 13. lipnja u 18 sati, a ostaje otvorena do 3. srpnja.
Galerija slika
Pavao Galović s tri komada usmjerio Donji Hruševec prema slavlju, najbrži i najljepši gol Breške lige na dvoboju kravarskog i Dubranca
Francuski krilni napadač 'sletio' u Goricu na startu priprema za novu sezonu: Klub ima jasnu viziju...
Vikend na goričkim cestama: Dvanaest nesreća, tri uhićena vozača, rekorder s 2,2 promila skrivio prometnu u Kolarevoj
[FOTO] Partizanovci ponovno slavili na Udarniku
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču