
Veterani "Gromova" i lovci čuvaju sjećanje na Jadranka Cumbaja
Kraj Lovačkog doma na Kušancu u Velikoj Gorici, tradicionalno 5. kolovoza, kraj Jadrankove čeke, spomen obilježja heroju Domovinskog rata, pukovniku HV Jadranku Cumbaju, okupili se veterani, branitelji i lovci.
Na Dan branitelja, Dan domovinske zahvalnosti i tri desetljeća od VRO "Oluja", članovi obitelji Cumbaj, veterani 2. gardijske brigade "Gromovi" i lovci godinama se okupljaju kraj jedinstvenog spomen obilježja u Hrvatskoj, lovačke spomen čeke podignute u čast ratnika i lovca Jadranka Cumbaja.
Članovi LD"Srna" Velika Gorica Jadrankovom čekom, željeli su odužiti se svom negdašnjem članu, aktivnom lovcu, kasnije pukovniku HV Jadranku Cumbaju, koji je poginuo u Drugoj gardijskoj brigadi "Gromovi" prvog dana hrvatske "Oluje".
Prošlog ljeta, zahvaljujući veteranima"Gromova" Jadranko Cumbaj je dobio svoj spomenik, poprsje u velikogoričkom parku. No, veterani i lovci od 2008. okupljaju se kraj Jadrankove čeke u Lovačkom domu. Članovi obitelj Cumbaj, "Gromovi" i članovi goričke "Srne", lovci, zapalili su svijeće i pomolili se za Jadranka Cumbaja, ratnika i lovca. Nazočne je pozdravio Josip Jančić Babriga, predsjednik LD "Srna" Velika Gorica i obećao da će lovci čuvati sjećanje na svog Jadranka.
U ime zagrebačke podružnice Udruge veterana 2gbr "Gromovi" monografiju "Gromova", Babrigi je predao Dubravko Petrović, veteran "Gromova". On je zahvalio kolegama lovcima, jer i sam je lovac, na čuvanju uspomena na heroje Domovinskog rata.
Zajedničkim akcijama veterani i lovci trebaju nastaviti čuvati sjećanje na naše heroje, dodao je Dubravko Petrović, zahvaljujući goričkim lovcima.
Među lovcima su bili i stariji članovi koji su poznavali Jadranka Cumbaja, bio je strastan lovac, tajnik društva, a kasnije dragovoljac Domovinskog rata, pukovnik HV-a,a poginuo je prije tri desetljeća.
Uskoro bi trebala osvanuti i Monografija LD "Srna" u kojoj je dio o heroju Jadranku Cumbaju, kao i okupljanjima kraj Jadrankove čeke.
Tekst i foto: Boris Ćavar

Rukometaši novu sezonu Premijerke otvaraju pred svojim navijačima protiv Rudara

Može li Gorica pokvariti Dinamovo slavlje?

Velika Mlaka sigurnom pobjedom nad obrezinskom Mladosti predvodi 1. ŽNL, sjajna partija Turopolja i preokret za prvo slavlje!

Petar Krasnić zabio za gostujuće slavlje Turopoljca i vrh ljestvice, Jelačić ostao bez pobjede u Laduču

U Velikoj Mlaki obilježena 30. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja Josipa Zidara

Mraclin primio pet komada u Ivaniću
